Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ovidijus (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Romėnų poetas Publius Ovidius Naso, dar geriau žinomas kaip tiesiog Ovidijus, gimė 43 m. pr. Kr. Sulme, Vidurio Italijoje. Ovidijaus tėvas buvo išsilavinęs ir itin pasiturintis riterių luomo atstovas. Būdamas įtakingas, Ovidijaus tėvas norėjo, kad jis ir jo broliai pasirinktų tuo metu perspektyvią valstybės tarnybą. Iš pradžių Ovidijus nuo mažens pratinamas prie šios minties sutiko su tėvo norais, tačiau tai ilgai netruko ir visai greitai Ovidijus metė valstybės tarnybą bei perėjo prie poezijos, kuri jam buvo visokeriopai artimesnė. 8 m. pr. Kr. rudenį, Ovidijus būdamas Elbo saloje gavo imperatoriaus Augusto įsakymą, kuriame buvo teigiama, kad Ovidijus turi būti ištremtas. Tremties vieta – Tomis miestas prie Juodosios jūros, kuris dabar yra Kostancijos miestas, esantis Rumunijoje. Ovidijus nesuprato tokio įsakymo prasmės, nes jis nebuvo patvirtintas nei teismo, nei kitų instancijų, tačiau manoma, kad imperatorius Augustas taip pasielgė, kadangi Ovidijus buvo įtariamas romanu su viena iš imperatoriaus Augusto moterų. Nepaisant šių faktų, Ovidijus buvo puikus poetas, kuris parašė nemažai darbų, kurių yra išlikę ir iki šių dienų. Ovidijus mirė apie 17 m.

Kūryba ir jos bruožai

Ovidijaus kūryboje daugiausiai yra eleginių kupletų. Ovidijaus, kaip poeto pagrindinės kūrybos temos yra išskiriamos šios trys – meilė, paliktos ir vienišos moterys bei mitologinės transformacijos. Kartu su tokiais poetais, kaip Vergilijus ar Horacijus, Ovidijus yra apibūdinamas kaip vienas iš trijų kanoninių romėnų literatūros poetų bei menininkų. Ovidijaus poezija buvo tokia įtaigi, kad ji netgi turėjo nemažai įtakos vėlesniu laikotarpiu atsiradusiai Europos dailei bei literatūrai. Pastebimi ir vienatvės, liūdesio bei kiti eleginiai motyvai, apibendrinantys Ovidijaus poeziją kaip labai jausmingą.

Kūrinių aprašymai

„Metamorfozės“

Tai romėnų poeto Publijaus Ovidijaus Naso arba kitaip tiesiog Ovidijaus poema arba mitologinis epas, parašytas lotynų kalba ir eiliuotas hegzametru. Šį veikalą sudaro penkiolika atskirų knygų, kuriose aprašomos pasaulio susikūrimo ištakos, remiantis tiek graikų, tiek romėnų mitologija. Tai vienas iš dešimties autentiškų išlikusių Ovidijaus darbų. Tai taip pat yra vienas brandžiausių Ovidijaus kūrinių, kadangi jame sudėliota išties daug žmogaus išminties. Visa ši išmintis perteikiama per jau minėtą mitologijos spektrą, todėl visas šis Ovidijaus veikalas kiek chaotiškas, susidedantis iš daug atskirų, tačiau tarpusavyje besipinančių detalių, kurios nėra nuobodžios, nes yra besikaitaliojančios, kadangi visur vyrauja skirtingas turinys, skirtinga nuotaika, skirtingi žanrų bruožai ir kt. aspektai. Analizuojant šį Ovidijaus Antikoje parašytą darbą matoma, jog čia kalbama ir daugiau įdomių temų nei tik apie pasaulio susikūrimo ištakas. „Metamorfozėse“ regima ir pasaulio vienovės bei amžinumo motyvai. Kūrinys apskritai yra labai daug ką aprėpiantis, kadangi netgi pačioje veikalo pradžioje traktuojama, jog čia yra aprašoma giesmė nuo pat pasaulio susikūrimo ir Ovidijaus laikų. Pavyzdžiui, Ovidijus veikale įterpė ir garsiuosius „Dedalo ir Ikaro“, „Orfėjo ir Euridikės“ bei kt. mitus, pagražintus eiliuotais žodžiais, sukuriant atitinkamas interpretacijas. Akivaizdu, jog Ovidijaus „Metamorfozėse“ ypač daug kultūrinio konteksto, plataus suvokimo apie pasaulį ir jame vykstančius reiškinius, kuriais žmonės turi kliautis gyvendami savo gyvenimus. Netgi pačioje kūrinio pabaigoje pats Ovidijus eiliuoja tekstą apie savo didingumą ir neužmirštamumą šiuo veikalu, traktuoja savo amžinumą žmonių lūpose, kurie šį veikalą skaitys ir juo gėrėsis, nes juk kiekviena giesmė, kiekviena veikale aprašyta lotyniškai knyga yra konkretus išminties bei pasigėrėjimo šaltinis, galimas laikyti didžiausiu Antikos turtu, relikvija, palikimu tolimesnėms kartoms, kurios didžiuosis Antikos herojais ir ras juose dalelę savęs, bandydami atrasti save arba apskritai suvokti kažką apie senuosius laikus, kuriuose dar jų nebuvo. Ovidijus šneka taip, tarsi tai būtų jo gyvenimo darbas, kuris buvo sulipdytas iš atskirų gabaliukų, kurių kiekvienas be šalia esančių kitų tiesiog neegzistuotų, nes kūrinys sąmoningai perkelia į mistiško pasaulio erdvę, kurioje viskas, kas vyksta – aktualu ir reikalinga žinoti, o be žinojimo nieko negalima suprasti. Todėl Ovidijus eiliuotu, įtaigiu tekstu ir aiškina Antikos mitų istorijas.

Kalbėjimai su šiuo autoriumi (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Stebuklinga meilės galia graikų mite apie Orfėją ir Euridikę bei romėnų rašytojo Ovidijaus poeimos „Metamorfozės“ fragmente apie Pigmalioną.

Meilė – tai kiekvienam gerai pažįstamas jausmas. Tai virš kasdienybės keliantis, magiškas, neapsakomai ypatingas jausmas. Tačiau toks jis yra tada, kai yra tyras. Tad būtent tik tada meilė gali tapti stebuklingų galių turinčiu jausmu. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis garsiausiais Antikos kūriniais ir jų fragmentais, plačiau nagrinėjama tai, kokių konkrečiai…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?