Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Ovidijus (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Romėnų poetas Publius Ovidius Naso, dar geriau žinomas kaip tiesiog Ovidijus, gimė 43 m. pr. Kr. Sulme, Vidurio Italijoje. Ovidijaus tėvas buvo išsilavinęs ir itin pasiturintis riterių luomo atstovas. Būdamas įtakingas, Ovidijaus tėvas norėjo, kad jis ir jo broliai pasirinktų tuo metu perspektyvią valstybės tarnybą. Iš pradžių Ovidijus nuo mažens pratinamas prie šios minties sutiko su tėvo norais, tačiau tai ilgai netruko ir visai greitai Ovidijus metė valstybės tarnybą bei perėjo prie poezijos, kuri jam buvo visokeriopai artimesnė. 8 m. pr. Kr. rudenį, Ovidijus būdamas Elbo saloje gavo imperatoriaus Augusto įsakymą, kuriame buvo teigiama, kad Ovidijus turi būti ištremtas. Tremties vieta – Tomis miestas prie Juodosios jūros, kuris dabar yra Kostancijos miestas, esantis Rumunijoje. Ovidijus nesuprato tokio įsakymo prasmės, nes jis nebuvo patvirtintas nei teismo, nei kitų instancijų, tačiau manoma, kad imperatorius Augustas taip pasielgė, kadangi Ovidijus buvo įtariamas romanu su viena iš imperatoriaus Augusto moterų. Nepaisant šių faktų, Ovidijus buvo puikus poetas, kuris parašė nemažai darbų, kurių yra išlikę ir iki šių dienų. Ovidijus mirė apie 17 m.

Kūryba ir jos bruožai

Ovidijaus kūryboje daugiausiai yra eleginių kupletų. Ovidijaus, kaip poeto pagrindinės kūrybos temos yra išskiriamos šios trys – meilė, paliktos ir vienišos moterys bei mitologinės transformacijos. Kartu su tokiais poetais, kaip Vergilijus ar Horacijus, Ovidijus yra apibūdinamas kaip vienas iš trijų kanoninių romėnų literatūros poetų bei menininkų. Ovidijaus poezija buvo tokia įtaigi, kad ji netgi turėjo nemažai įtakos vėlesniu laikotarpiu atsiradusiai Europos dailei bei literatūrai. Pastebimi ir vienatvės, liūdesio bei kiti eleginiai motyvai, apibendrinantys Ovidijaus poeziją kaip labai jausmingą.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?