Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Petras Cvirka (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

1909 m. – šiais metais gimė garsus Lietuvos rašytojas bei politinis Lietuvos veikėjas Petras Cvirka. Cvirka gimė provincijoje, Klangių kaime, dabartiniame Jurbarko rajone, Veliuonos valsčiuje. 1926 m. Cvirka pirmiausia mokslu pradėjo eiti Kauno meno mokykloje. Mokslus joje baigė 1930 m. Po metų būsimasis rašytojas, įgavęs pamatus kūrybai, išvažiavo į Paryžių ir ten gyveno iki 1932 m. 1934 m. Cvirkai nusišypsojo sėkmė ir šis įstojo į Lietuvių rašytojų draugijos gretas, tačiau 1940 m., Sovietinės okupacijos metais Cvirka pasuko į politiką ir įstojo į Lietuvos komunistų partiją bei dalyvavo tuometinėje garsioje Liaudies Seimo delegacijoje Maskvoje. Vėliau Cvirka tapo ir LTSR AT – sovietinės valstybinės valdžios deputatu. Karo metu jam teko pasitraukti į Rusiją ir tapo LTSR rašytojų sąjungos pirmininku bei redagavo tuometinį žurnalą, pavadinimu „Pergalė“. Cvirka mirė ganėtinai jaunas – būdamas 38. Jo mirtį gaubia daug mitų. Vieni mano, kad jis buvo nušautas, kiti – kad buvo nunuodytas. Po mirties 1947 m. Cvirka buvo palaidotas Rasų kapinėse, esančiose Vilniuje.

Kūryba ir jos bruožai

Cvirka per gana trumpą savo gyvenimą parašė per 35 kūrinius. Visi jie anot kritikų pulsuoja savotiška romantika, nuoširdumu ir begaliniu grožiu. Visa tai leidžia suprasti, koks Cvirka buvo iš tikrųjų ir ką jis labiausiai norėjo perteikti savo kūryba. Jam buvo svarbu įnešti geros nuotaikos ir apskritai gėrio į žmonių gyvenimus. Tačiau nepaisant visko, Cvirkos romanų kritikai taip pat teigia, jog Cvirkos romanuose kiek pasigendama kiek griežtesnės klasikinio romano formos. Kiekvienas Cvirkos kūrinys per metus yra perpildytas jo patirties, todėl galima sakyti, jog sulig kiekvienu savo kūriniu Cvirka tobulėjo ir visaip kitaip kilo kaip tauri asmenybė. Vėlesniuose Cvirkos kūriniuose išnyksta įmantrumas ir puošnumas, buvęs būdingas pirmiesiems jo kūriniams. Nebelieka ir tam tikro juntamo santykio tarp pasakotojo ir veikėjų. Bėgant laikui Cvirka kūrybą tarsi padaro ypač paprastą, bet kartu ir subtilią, subrandintą. Svarbu paminėti, kad Sovietinio laikotarpio literatūra yra propagandinio pobūdžio, dėl ko gali būti vertinama kiek kontraversiškai. Šie kūriniai gana schematiški, o jų sukuriama vertė siejama su istoriniu paveldu, iš kurio šiandien galima sužinoti kokia buvo propagandos funkcija ir reikšmė. Netgi Nepriklausomybės laikotarpiu Cvirkos kūriniai turėjo būti aiškinami per komunistines ideologijas, nes kitaip, paprasčiausiai, jas suprasti galėjo ne kiekvienas. Juose gausu konteksto, detalių, aprašymų.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?