Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Platonas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Graikų filosofo Platono gimimo metai – 427 m. pr. Kr. Jis gimė ir augo atėniečių šeimoje. Ši šeima tuomet buvo gana garsi, jos kilmė atseka net iki paskutiniojo Atėnų karaliaus bei tuomečio socialinio gyvenimo ir politikos revoliucionieriaus Solono. Dar būdamas visiškai jaunas Platonas susidomėjo Sokrato veikalais bei puoselėjama filosofija. Platonas buvo tikras jo gerbėjas, tad neilgai trukus jis susipažino su Sokratu, kuris tapo ne tik Platono mokytoju bet ir išties geru bei ištikimu draugu. Platonas dar ieškodamas savo kelio turėjo dvejopus politinius įsitikinimus, tad iš pradžių tikėjęs demokratinėmis tiesomis, Platonas kuriam laikui patikėjo tironija, dėl ko vėliau pats labai nusivylė ir vėl ėmė pripažinti demokratines idėjas. Tačiau atėjus 399 m. pr. Kr. vėl viskas keitėsi, kai Platono draugas bei mokytojas Sokratas apkaltintas bedievyste bei Atėnų jaunimo gadinimu buvo nuteistas ir nužudytas. Nuo to laiko Platonas tapo labai nepatenkintas demokratine valstybe ir jos remiamais įstatymais, kurie iš jo atėmė geriausią draugą bei mokytoją. Po šio incidento Platonas paliko Atėnus keliolikai metų, kol keliavo po svečias šalis ir plėtė savo akiratį. 387 m. pr. Kr. Platonas grįžo į tėvynę ir atidarė mokyklą – akademiją. Ji veikė beveik tūkstantmetį. Likusį savo gyvenimą Platonas nugyveno Atėnuose, kur mokė kitus (pvz.: Aristotelį. Kai Aristoteliui buvo septyniolika, Platonui buvo apie šešiasdešimt metų) bei rašė savo filosofinius darbus. Platonas mirė 347 m. pr. Kr., būdamas aštuoniasdešimties.

Kūryba ir jos bruožai

Daugiausiai Platono kūriniuose, kaip ir priimtina jo paties būdui, gausu filosofinių idėjų, kaip gėrio, tikrovės ir pan.. Platonas kūrė dialogus, derino skirtingas nuomones ir būtent tokiu būdu stengėsi perteikti bei atskleisti svarbiausias filosofines sąvokas. Platonui svarbiausios sąvokos, kadangi jis, kaip ir jo mokytojas Sokratas, manė, jog sąvokose slypi tikrasis žinojimas, vientisumas ir netgi pastovumas. Platonas drąsiai ir išradingai aiškino žmogaus proto galią, veiklą. Platoną dėl jo aiškinamų idėjų galima priskirti objektyviojo idealizmo pradininkams. Jis rėmėsi svarbiausiomis kitų filosofų, pitagorininkų, kaip Parmenidas ar Herakleito filosofijomis, jų idėjomis, jas generavo ir perteikė visuomenei kitaip.

Konspektai





Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?