Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Plutarchas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Graikų rašytojas ir filosofas Mestrijus Plutarchas, geriau žinomas kaip tiesiog Plutarchas, gimė apie 46 m., žymioje Bojotijos šeimoje, Chaironėjoje.  Plutarchas nebuvo originalus rašytojas. Pagrindiniai jo darbai buvo tiesiog rinkti bei tinkamai apdoroti kitų jau pateiktą medžiagą. Labiausiai Plutarchas yra žinomas dėl „Paralelinių biografijų“, kurias sudarė dvidešimt trys poros po dvi sujungtas graikų bei romėnų biografijas. Tiek pačio Plutarcho, tiek kitų atžvilgiu tai atrodė gana originalu. Daug informacijos apie Mestrijaus Plutarcho gyvenimą nėra žinoma. Kai kur minima, kad jis buvo atsidavęs savo polio gynėjas, aktyvus visuomenės žmogus, savo šeimą mylintis ir globojantis, atsidavęs tėvas. Kai kur taip pat minima, kad Plutarchas buvo mokytojas, daug keliavo ir domėjosi filosofijos veikalais. Pats jų parašė ypač daug, tačiau iš tos gausos Plutarcho veikalų liko tik apie šimtą. Plutarchas mirė apie 120 m., būdamas apie 74 metų.

Kūryba ir jos bruožai

Savo kūriniuose Mestrijus Plutarchas daugiausiai kalba apie save, savo draugus bei pažįstamus. Veikaluose jis gina tradicinę priimtiną buitį, religiją bei kitas tų laikų priimtas vertybes. Savo veikaluose Plutarchas su skaitytojais dalinasi savo abejonėmis apie žmogų, analizuoja jo gyvenimą, pasėkmes ir kitus gyvenimo aspektus, kurie tuometinį žmogų Plutarcho veikaluose iškelia kaip patį svarbiausią objektą. Plutarchas pastebimas kaip klasikinio graikų polio idealo garbintojas bei didelis Graikijos patriotas. Daugelyje veikalų kalba eina apie gėrį, svarbiausias žmogaus išsikeliamas arba turimas išsikelti vertybes. Tokie veikalai kaip Plutarcho žmonių aprašymai ar biografijos žmonių tarpe buvo labai mėgiami, tad turėjo nemažai įtakos biografinio romano ir biografinės apysakos žanrų formavimuisi.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?