Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Povilas Karpavičius (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos fotografas Povilas Karpavičius gimė Tblisyje, Gruzijoje, 1909 m. Nors Karpavičius gimė Gruzijoje, susirgus tėvui, Karpavičių šeimai teko grįžti į Lietuvą. Karpavičių šeima apsigyveno Zarasuose. Taigi, Povilas Karpavičius pradėjo mokytis Zarasų Aukštesniojoje komercijos mokykloje, tuo pačiu aktyviai įsitraukdamas į visuomeninę veiklą ir vaidindamas dramos burelyje. Vėlesniu laikotarpiu Karpavičius persikėlė gyventi į Kauną. Čia jis 1931 m. baigė mokslus Kauno žemėtvarkos mokykloje, kur mokėsi žemėtvarkininkystės. Dar vėliau Povilas Karpavičius buvo priimtas į Žemės ūkio ministeriją bei įstojo į Maltininkų ir kultūrtechnikų sąjungą. Iki 1966 m. Karpavičius taip pat dėstytojavo Kauno miesto S. Žuko taikomosios dailės technikume. Baigės dėstyti jis įsidarbino Lietuvos žemės ūkio akademijoje. Įdomus faktas tas, kad 1995 m. Povilo Karpavičiaus tėvams, Holokausto metu padėjusiems žydams, Izraelio parlamentas suteikė jiems Pasaulio teisuolių vardą. Fotografija Karpavičius ėmė domėtis dar 1930 m. ir nuo 1931 m. Karpavičius jau buvo bepradedąs įsitraukti į fotografų aktyvią veiklą. Jis domėjosi atsiradusia spalvota fotografija, dalyvavo įvairiose parodose ir taip kėlė Lietuvos kultūrinį lygį. Fotografuodamas Povilas Karpavičius išleido ir keletą knygų apie fotografiją. Povilas Karpavičius mirė 1986 m. žiemą, Kaune.

Kūryba ir jos bruožai

Povilo Karpavičiaus fotografijose nėra jokių ideologijų bei jokių industrinių ženklų, kurie įpareigotų fotografijas. Daugiausiai Karpavičius fotografuodavo gamtos vaizdus, jam patikdavo tokie objektai kaip šerkšnas ir kiti panašios koncepcijos vaizdai, įprasminantys jo kūrybą. Povilui Karpavičiui taip pat labai patiko akademinės fotografijų kompozicijos, jis nepripažino deformacijos. Savo fotografijas fotografas aprašydavo ir išanalizuodavo geriau nei kas kitas. Jo fotografijos apimdavo įvairias technikas. Kalbant apie išleistus vadovėlius apie fotografiją, Karpavičius į juos sudėjo pagrindinius patarimus, sudėjo savo fotografijų pavyzdžių bei tam tikrų dokumentų, kurie turėtų būti puikus įvadas į fotografijos mokslą.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?