Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Publijus Vergilijus Maronas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Žymus romėnų rašytojas Publijus Vergilijus Maronas, dar geriau žinomas kaip tiesiog Vergilijus, gimė 70 m. pr. Kr. netoli Mantujos miesto, esančio šiaurinėje Italijos dalyje. Vergilijus gimė valstiečių šeimoje. Daug informacijos apie Vergilijų nėra išlikę, žinoma tik tiek, kad Vergilijus būdamas jaunas, savo beveik visas dienas leido kaime, kur ir gimė jo kūrybinė dvasia. Jau nuo pat jaunų dienų domėjosi rašymu, tačiau rašydamas buvo ypač lėtas. Lėtai ir itin sudėtingai apgalvodamas kiekvieną detalę, Vergilijus paliko pasauliui tik tris jo žinomiausius kūrinius. Svarbiausias jų yra herojinis epas pavadinimu „Eneida“, tačiau net nespėjęs jo išleisti, Vergilijus išvyko į Graikiją. Deja, ši kelionė jam buvo lemtinga. Būdamas sugriautame mieste, kur stebėjo griuvėsius, Vergilijus sunkiai susirgo. Grįžęs į Italiją jis iškart mirė net nespėjęs pasiekti namų, t.y. mirė pačiame uoste, 19 m. pr. Kr.

Kūryba ir jos bruožai

Publijaus Vergilijaus Marono kūrybai daug įtakos turėjo jo gimtosios vietovės vaizdai. Iš ten jis sėmėsi daugiausia įkvėpimo, tad nenuostabu, kad ir jo paties kūryboje gausu gamtos vaizdų. Pavyzdžiui, jo kūrinyje „Bukolikos“ yra aprašomi idiliški, itin išsamūs ganyklų vaizdai bei piemenų tose ganyklose gyvenimo atspindžiai bei peripetijos. Kituose savo kūriniuose Vergilijus taip pat atsižvelgia į gamtą, išaukština Italijos gamtą, pabrėžia sunkų ir pasak jo gerbtiną žemdirbio darbą, kuris skatina atsigauti tėvynės žemę po visų patirtų pilietinio karo negandų. Taip pat poeziškai išsaukštinama Romos didybė, pasakojama istorija ir tai, kaip viskas kūrėsi bei tobulėjo. Jo kūryboje, kaip anuometinių rašytojų, buvo mažai filosofinių motyvų, tačiau dėl to Vergilijus netapo prastesniu rašytoju nei kiti.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?