Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Saulius Tomas Kondrotas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos rašytojas Saulius Tomas Kondrotas gimė 1953 m. žiemą, Kaune. 1976 m. Saulius Tomas Kondrotas baigė Vilniaus universitetą. Istorijos fakultete rašytojas baigė psichologijos ir filosofijos studijas. Vėliau Kondrotas dirbo vyriausioje enciklopedijų redakcijoje bei taip pat dėstytojavo Dailės institute, tuometinėje marksizmo katedroje. 1986 m. rašytojas nutarė trauktis į Vakarus. Ten įsitvirtinęs, Saulius Tomas Kondrotas nuo 1989 m. pradėjo dirbti Laisvosios Europos radijuje, Miunchene, o nuo 2001m. iki 2004 m. Kondrotas buvo lietuvių skyriaus direktoriumi prahoje. Nuo 2004 m. iki dabar rašytojas Kondrotas gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose. Užsimenant apie jo, kaip rašytojo kelią, jis debiutavo dar 1977 m., studijuodamas universitete, su apsakymų rinkiniu, pavadinimu „Pasaulis be ribų“. Iki šiol Kondrotas kartu su pirmuoju apsakymų rinkiniu, yra išleidęs išvis 8 knygas. 2002 m. Saulius Tomas Kondrotas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Kūryba ir jos bruožai

Rašytojo Sauliaus Tomo Kondroto kūriniuose dažniausiai pasitelkiama siurrealizmui būdinga raiška. Saulius Tomas Kondrotas kūriniuose ypač daug gilinasi į žmogaus vidinį pasaulį, jo nuopuolio, atgailos, pasaulio grėsmės, eroso, žmogaus gaivališkumo bei visiškos beprotybės sąsajas. Taip pat galima pastebėti, kad jo anuometinėje kūryboje atsiskleidžia maištas prieš socialistinio rėžimo utopiškumą. Sauliaus Tomo Kondroto kūryba konkreti ir leidžianti pažvelgti į aktualiausius žmogui klodus, kurie perteikiami ypač įtaigia kalba. Kondrotas kūriniuose neretai naudoja ir biblinius simbolius ar siužetus, taip pat netgi istorijos ar mitologijos motyvus. Kondroto kūryba išsiskiria siužetinių linijų gausa, įvairialypiais dialogais, kuriame įsipina intrigos ar net filosofiniai apmąstymai.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?