Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Savęs ieškojimas Lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kodėl svarbu pažinti save? Žmogus literatūroje ieško savęs.

Trumpas aprašymas:

Šioje kalboje pristatoma savęs ieškojimo tema modernioje lietuvių literatūroje ir aptariama, ką savęs paieškos suteikia žymiausiems lietuvių literatūros veikėjams. Apžvelgiant du romanus, Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly” ir Antano Škėmos „Baltą drobulė”, parodoma, kaip savęs paieškos yra glaudžiai susijusios su kūryba. Lyginant pagrindinius romanų veikėjus atskleidžiama, jog žmogus, save pažįstantis per kūrybą, nebūtinai randa ramybę ir laimingą gyvenimą – kartais kurdamas menininkas suvokia savo būties tragizmą, tačiau priima jį drąsiai ir kilniai.

Ilgas aprašymas:

Ieškoti savęs – tai ieškoti savojo „aš“. Aiškiau tariant, savęs ieškojimas yra tam tikra asmenybės paieška, savęs formavimas ir atradimas, pagaliau aiškiai suvokiant, ko žmogus nori savo gyvenime, o ko tame gyvenime žmogui visiškai nereikia. Tad savęs ieškojimo procesas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime, nes jis labai sietinas su asmeniniu tobulėjimu bei augimu, kuris taip pat labai svarbus kiekvienam asmeniui. Tačiau svarbu paminėti tai, kad savęs ieškojimo procesas yra ilgas. Kartais savęs ieškoti reiškia didžiausias kančias, paklydimus ir dar didesnį savęs pametimą. Ieškodamas savęs žmogus deda pastangas, kad pagaliau atrastų savo gyvenimo vietą, kurioje jis ir priklauso, o ne kurioje jam primesta būti visuomenės ar kitų tam žmogui įtaką darančių asmenų. Todėl apie savęs ieškojimus ir jų svarbą neretai rašoma įvairiuose lietuvių literatūros kūriniuose. Lietuvių literatūroje per įvairias gyvenimiškas situacijas, veikėjų gyvenimo peripetijas, atsiskleidžia savęs ieškojimo reikšmė ir šio proceso galimos gairės. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiama, kaip savęs ieškojimo procesas atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?