Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Sąžinė – didžiausia žmogaus teisėja. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Remdamiesi lietuvių literatūros kūriniais pagrįskite mintį, kad svarbiausias žmogaus poelgių teisėjas 0 sąžinė.

Trumpas aprašymas:

Sąžinė yra labai svarbi žmogui. Jausdami sąžinės balsą, galime pasielgti teisingai, o pajautę sąžinės graužatį galime teigti, jog padarėme blogą darbą. Apskritai teigiama, jog bet kokiu atveju sąžinė yra didžiausia žmogaus teisėja. Būtent apie tai ir kalbama šioje kalboje, kurioje remiamasi geriausiai sąžinės temą plėtojusiais lietuvių literatūros rašytojų kūriniais. Remiantis jais, argumentuotai aptariama sąžinės svarba žmogui, kuo ji ypatinga ir kodėl sąžinė yra teisėja. Daromos išvados bei pagrindžiama kalbos pagrindinė mintis.

Ilgas aprašymas:

Sąžinę galima prilyginti moralei. Tad pagal įvairius šaltinius sąžinę dažniausiai galima įvardinti, kaip ypatingas žmogaus gyvenimo pajautas, suvokimus ir nujautimus apie tai, kas yra gera, o kas yra bloga. Sykiu sąžinė leidžia labai greitai identifikuoti teigiamą arba neigiamą, dažniausiai savo, elgesį, už kurį dėl sąžinės egzistavimo, neretai prisiima savo kaltę ir prisiima jam turimas paskirti bausmes už neigiamą elgesį. Taigi sąžinės vadovaujami žmonės prisiima atsakomybę. Tačiau dar dažniau žmonės sąžinę ir įsivaizduoja, kaip savo didžiausią gyvenimo teismą. Juk sąžinės graužatis yra pati nemaloniausia žmogaus patirtis, kuri jau ir taip primena tam tikrą bausmę. Taigi sykiu galima tarsi teigti, kad sąžinė – tai didžiausia žmogaus teisėja. Taigi šiam teiginiui pagrįsti, šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais, naudojami svarūs argumentai iš literatūrinių kūrinių pateikiamų situacijų bei veikėjų patirčių sąžinės tema. Tokio teiginio apie sąžinę, kaip didžiausią žmogaus teisėją pagrindimas leidžia geriau suvokti sąžinės procesus žmogaus gyvenime bei suprasti, kodėl sąžinė yra svarbi ir labai reikalinga kiekvienam.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?