Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Simonas Daukantas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Simonas Daukantas gimė 1793 metais spalio 28 dieną, o užaugo – Kalviuose. Simonas Daukantas dar žinomas kaip Lietuvos istorikas bei garsus rašytojas ir švietėjiškų idėjų žmogus. Ši asmenybė mokslus pradėjo Kretingos pradinėje mokykloje ir Žemaičių Kalvarijos 4 klasių mokykloje, taip pat ir Vilniaus gimnazijoje. Simonas Daukantas studijavo Vilniaus universitete. Simonas Daukantas per savo visą gyvenimą užėmė ganėtinai gerbtinas ir aukštas pareigas, kurios netgi padėjo Lietuvai plėsti lietuvybę. Jis dirbo mokslinį bei su kultūra susietą darbą, grįsdamas lietuvių papročius bei kalbos išsaugojimą, puoselėjimą. Simonas Daukantas nuolatos siekė išaukštinti savo tautą, perduoti kitiems svarbią žinią, jog tauta – didelė vertybė, verta nuoširdios pagarbos. Ši asmenybė pažinojo labai daug žymių atstovų. Rašytojui Simonui Daukantui tautos svarbiausias bruožas – kalba, kuri siejama su kasdienybės papročiais bei tradicijomis. Jis skelbė švietėjiškas idėjas, kuriomis siekta didelių tikslų, dėl kurių žmonės būtų lygūs ir laisvi, besireiškiantys ir išsakantys savo poziciją.

Kūryba ir jos bruožai

Simono Daukanto kūryboje įviariais būdais apibendrinamas senovės lietuvių gyvenimas, jų gyvenimo kasdienybė bei vargai, jausenos. Rašytojo nuolatinis prioritetas nuolatos atitekdavo gimtojo krašto praeičiai, jos įvykiams, kurie teikia individui dvasinės ir moralinės stiprybės, taip pat praeities džiaugsmai bei vargai žadina tautinę savimonę, norą ir supratimą, jog reikia kovoti už savo tauto egzistavimą ir išlikimą. Simonas Daukantas vaizdavo lietuvių tautos charizmą, žmonių gyvenimą iš įvairiapusio taško, taip pat bandė parodyti ir tuometinę visuomenės santvarką. Kūryboje buvo labai svarbu papročiai ir tolima ateitis. Simonas Daukantas savo kūryboje be galo vertino žmogaus laisvę ir norą būti nevaržomam.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Kalbėjimas apie lietuvių tautą ir kalbos sampratą. – 2018m. kalbėjimo potemė – 10 klasės (PUPP)

Tauta ir kalba yra viena nuo kitos neatsiejamos, kadangi kalba – vienas iš tautos požymių. Lietuvių tauta ne veltui apibūdinama kaip vieninga ir drąsi tauta, juk tiek daug pastangų prireikė norint išsaugoti nepriklausomybę. Šiandien lietuvių kalba susiduria sau daug pavojų. Visų pirma, daug žmonių palieka šalį, tad rečiau vartoja ir…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?