Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Šiurpi Vilniaus žydų geto kasdienybė I. Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žydai yra viena labiausiai nuskriaustų ir labiausiai engiamų tautų. Būtent tai matoma ir Icchoko Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“. Šiame romane žydų gyvenimas vaizduojamas kaip itin šiurpus, liūdnas, nenuspėjamas. Kodėl jis toks, argumentuotai aptariama kalboje, remiantis atitinkamais kūrinio epizodais.

Ilgas aprašymas:

Kai nacistinė Vokietija, vykdydama holokaustą įžengė į Lietuvos teritoriją, prasidėjo itin neramūs laikai tautinei mažumai – žydams. Būtent tada prasidėjo žydų persekiojimas bei žudymas. Tas laikotarpis buvo ypač sudėtingas. Tačiau kartu su šia istorine aplinkybe per vokiečių vykdomą holokaustą, 1941 m. buvo įsteigtas Vilniaus žydų getas – žydų kvartalas, kuriame ir vyravo ta šiurpi kasdienybė. Negyvenusiems tuo metu, sunku suvokti, kokie baisumai lydėjo žydus Vilniaus žydų gete, tačiau atsirado žmonių, kurie aprašė tas žydų geto kasdienybės peripetijas ir pateikė aiškų vaizdą apie tai, kokie šiurpūs nusikaltimai prieš žmogų buvo atliekami. Vienas tokių rašytojų, aprašiusių šiurpią Vilniaus žydų geto kasdienybę buvo XX a. vid. – XXI a. pradž. žydų kilmės lietuvių prozininkas bei scenaristas Icchokas Meras. Šiurpius žydų geto kasdienybės vaizdus jis aprašė savo unikaliame romane, pavadinimu „Lygiosios trunka akimirką“. Šiame romane itin vaizdžiai nupasakojamos visos žydams tekusios patirtys bei išgyvenimai. Tad kokia šiurpi Vilniaus žydų geto kasdienybė buvo, aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis Icchoko Mero romanu.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?