Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kreontas ir Haimonas – tėvo ir sūnaus priešprieša. Sofoklis. Tragedija „Antigonė“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kreonto ir Haimono paveikslai.  Antigonė veikėjų aprašymai. Kreontas ir Haimonas: dramatiškas tėvo ir sūnaus konfliktas.

Trumpas aprašymas:

Kreontas ir Haimonas. Du vieni pagrindinių ir gana svarbių kūrinio „Antigonė“ veikėjų, kurie yra tėvas ir sūnus. Tačiau jeigu tai yra tėvas ir sūnus, ar tai lemia, kad jie turi būti vienodi? Deja, kūrinyje jie vaizduojami kaip visiškos priešingybės. O kodėl jie tokie skirtingi – apžvelgiama kalboje.

Ilgas aprašymas:

Sofoklis – tai itin žymus bei talentingas graikų tragikas, kuris per visą savo gyvenimą sukūrė per 120 tragedijų, iš kurių iki šių dienų išliko gana mažai – tik septynios tragedijos. Tačiau nepaisant to, išlikusios Sofoklio tragedijos yra tikras Antikos kūrinių lobis, kuris yra skaitomas bei aktualus net ir šiandien. Viena tokių išlikusių Sofoklio parašytų tragedijų – tai tragedija, parašyta remiantis Tėbų mitų ciklu, pavadinimu „Antigonė“. Šiame kūrinyje svarbiausia yra pagrindinė veikėja Antigonė, kuri uoliai kovoja su karaliumi Kreontu, kad galėtų palaidoti savo mylimą brolį. Tačiau šalia visos šios Antigonės gyvenimo tragedijos, svarbūs ir kiti veikėjai, galutinai išpildantys Antigonės dramą. Tai karalius Kreontas bei Antigonės mylimasis ir Kreonto sūnus Haimonas. Būtent dėl Antigonės Kreonto ir Haimono santykiuose įsiplieskia nesantaika, kuri reprezentuoja tai, jog tėvas ir sūnus šiuo atveju yra visiškai nesuderinama priešprieša. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, kaip Sofoklio tragedijoje „Antigonė“ išryškėja Kreonti ir Haimono – tėvo ir sūnaus – priešprieša.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?