Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Sokratas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Graikų filosofas Sokratas gimė 469 m. pr. Kr. Alopekėje, netoli Atėnų. Jo motina buvo pribuvėja, o tėvas – skulptorius. Apie Sokrato gyvenimo pirmuosius keturiasdešimt metų ypač daug informacijos nėra, tad apie jį daugiausiai sklando tik neaiškūs gandai, egzistuoja daugelis versijų apie jo gyvenimą. Žinoma tik tiek, kad vaikystėje Sokratas gavo ypatingai gerą pradinį išsilavinimą. Tėvas Sokratą mokė amato, o į mokyklą Sokratą tėvas siųsdavo mokytis rašto ir kitų svarbių mokslų. Siekdamas tobulėti ir gauti daug žinių, tėvas Sokratą išleido į aukštąją mokyklą. Sulaukęs pilnametystės, t.y. 18 metų, jis davęs priesaiką laikytis įstatymų, tapo Atėnų piliečiu. Baigęs mokslus Sokratas grįžo pas tėvą, ir kaip manoma, užsiėmė amatu, kurio jį išmokė tėvas – tašė akmenis. Iš šio darbo pradėjo gimti visos filosofinės jo idėjos, nes dirbdamas jis suvokė, ar tikrai viską išmoko, galbūt visko nesužinojo iki galo. Nuo tada galimai prasidėjo Sokrato, kaip mąstytojo kelias. Deja, Sokrato užrašytų veikalų neišliko. Apie jo teorijas galima sužinoti tik iš Platono, Ksenofonto ar Aristofano veikalų. 399 m. pr. Kr. Sokratas galimai užsitraukė sau mirtį, nes oficialiai buvo apklatintas tradicinių dievų negerbimu ir šių idėjų propagavimu jaunimo mąstysenoje, tad buvo nubaustas mirties bausme.

Kūryba ir jos bruožai

Nors Sokrato veikalų neišliko, jo teorijose gausu filosofinių idėjų. Jis suformavo požiūrį į filosofiją, kaip tinkamiausią būdą siekti gyvenimo išminties. Veikaluose ir apskritai gyvenime jis siekė atsiriboti nuo reliatyvizmo propaguojamo sofistų. Sokratas aiškinosi kaip žmogus turi siekti gėrio, grožio bei tiesos – pagrindinių aspektų gyvenime. Būtent Sokrato etinių sąvokų teorija ženkliai pagerino tuometinę mokslo pažangą, davė puikią pradžią logikos struktūros sampratai kurtis. Sokrato filosofija buvo priimtina ir Platonui, tad jis kai kurias idėjas perėmes iš Sokrato, ypač remiantis idealistinėmis sampratomis, ėmė plėtoti pats.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Laisvės vertė Antikos filosofijoje. – 2018m. kalbėjimo potemė – 10 klasės (PUPP)

Laisvė yra pati didžiausia vertybė visais žmonijos gyvavimo laikais. Tačiau ją kiekvienas supranta savaip. Antikos filosofai Aristotelis, Sokratas ir Kantas ją supranta, kaip žmonių elgesį tarpusavy vienas kito atžvilgiu, galimybę laisvai elgtis, kalbėtis nenusižengiant tam tikrų sukurtų etikos taisyklių. Ir nuo kiekvieno žmogaus priklauso jis bus laisvas ar ne, ar…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?