Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvo paveikslas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Tėvo paveikslas lietuvių literatūroje. Koks tėvo paveikslas kuriamas lietuvių literatūroje? Savo mintis pagrįskite konkrečiais pavyzdžiais.

Trumpas aprašymas:

Manoma, jog tėvas yra pati svarbiausia figūra žmogaus gyvenime. Neretai tėvai turi įvairiausių charakterių savybių, tiek gerų, tiek blogų. Nepaisant visko, jie vis vien yra šeimos galvos bei šeimos maitintojai. Lietuvos literatūroje yra gausu kūrinių, kuriuose vaizduojamas itin kontrastingas tėvo paveikslas, todėl kaip pavyzdžius, pasitelkus tam tikrus kūrinius, detaliai aptariamas tėvo paveikslas. Remiamasi kūriniais, kuriuose pateiktas ryškus tėvo paveikslas, todėl kalboje argumentuotai aptariami tėvų charakterio bruožai bei savybės, daromos išvados.

Ilgas aprašymas:

Dažnai manoma, kad tėvas – tai yra pati svarbiausia šeimos figūra. Juk tėvą dažnai žmonės įvardija kaip šeimos galvą, šeimos išlaikytoją. Žinoma, tai yra tiesa. Tačiau tėvas nepaisant savo primestų pareigų, turi labai daug charakteristikos ir būdo bruožų, kurie tolygiai susiję su tėvo tradiciniu aprašymu. Tėvas būdamas šeimos galva ir išlaikytoju taip pat gyvenime susiduria su įvairiais iššūkiais ir problemomis, kurie formuoja tėvą kaip asmenybę ir dar labiau išryškina jo paveikslą. Dėl šios priežasties tėvą ir jo paveikslą neretai renkamasi atvaizduoti ir lietuvių literatūros kūriniuose, kuriuose pasirodo visos šeimos vaizdavimas, bet kaip ir priklauso, šeimos priekyje visada atsiranda tėvas. Taigi kūriniai pateikia išsamų tėvo paveikslą per jo poelgius, potyrius ir kt. aspektus. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, koks tėvo paveikslas atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose, kokios tėvui dažniausiai savybės bei būdo bruožai priklauso. Sykiu aptariamas toks tėvo paveikslo ypatingumas tiek šeimos, tiek savo paties atžvilgiu.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

Jei šis kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, esame parašę 2 šios kalbėjimo potemės variantą:

37. Koks yra vaizduojamas tėvo paveikslas lietuvių literatūroje ir jo santykis su šeima? Pateikite savo nuomonę ir pagrįskite ją konkrečiais pavyzdžiais. – Kalbėjimo pavyzdys (Atsisiųsti) 

Dar kitas šio kalbėjimo variantas:

37. Koks yra vaizduojamas tėvo paveikslas lietuvių literatūroje ir jo santykis su šeima? Pateikite savo nuomonę ir pagrįskite ją konkrečiais pavyzdžiais. – Kalbėjimo pavyzdys (Atsisiųsti) 


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?