Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvų ir vaikų santykiai J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

J.Grušo drama „meilė, džiazas ir velnias“.Tėvų ir vaikų santykiai. Autoriteto problema.

Trumpas aprašymas:

Juozas Grušas – XX a. žinomiausias Lietuvos dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas, kultūros veikėjas bei vienas didžiausių moralistų lietuvių kūrybos atžvilgiu. Labiausiai Juozo Grušo kūrybą įprasmino 1967 m. išleista tragikomedija „Meilė, džiazas ir velnias“. Šis kūrinys aprašomas keliant esminių šiuolaikinio visuomenės dvasinio gyvenimo problemas, tarp kurių dominuoja ir tėvų bei vaikų santykių analizė. Tad šioje kalboje aptariami vaikų ir tėvų santykiai remiantis konkrečiais kūrinio fragmentų pavyzdžiais ir veikėjų paveikslais.

Ilgas aprašymas:

Juozas Grušas – tai itin žymus bei talentingas XX a. Lietuvos dramaturgas, prozininkas, vertėjas ir aktyvus kultūros veikėjas, kurio kūryba jau gyvuoja nuo 1925 m. Tad pirmieji Juozo Grušo kūriniai pasirodė dar visiškai jaunystėje. Tikriausiai dėl to Juozas Grušas savo bibliografijoje turi išties nemažą kiekį parašytų bei išverstų kūrinių, kurių kiekvienas labai svarbus ir aktualus visuomenei. Tačiau kaip vieną aktualiausių net ir šiandien, žvelgiant į esmines problemas, kūrinių yra Grušo 1967 m. parašyta tragikomedija, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Šis kūrinys reprezentuoja skirtingų kartų santykius, kuriuos galima įvardinti, kaip tėvams ir vaikams priklausančius santykius. Tad būtent dėl tėvų ir vaikų santykių atvaizdavimo šiame Grušo kūrinyje, „Meilė, džiazas ir velnias“ tampa net ir šiandien aktualumo neprarandančiu, daug naudingų idėjų apie auklėjimą, jauno žmogaus požiūrį bei vyresnio žmogaus požiūrį. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje yra aptariama, kaip yra atvaizduojami tėvų ir vaikų santykiai tragikomedijoje, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?