Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvynės vaizdinys lietuvių literatūroje. Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kokią Lietuvą vaizdavo skirtingų epochų rašytojai? Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje. Tevynes vaizdinys lietuviu literaturoje.

Trumpas aprašymas:

„Tėvynė – tai šalis, kurioje įkalinta siela“ – tai prancūzų rašytojo ir filosofo Voltero žodžiai. Jie puikiai apibūdina stiprų žmogaus ir tėvynės ryšį. Gimtasis kraštas yra labai svarbi vieta, kurią siekė pavaizduoti ir įamžinti daugelis menininkų, tarp jų, žinomą, ir rašytojai. Skirtingų epochų kūrėjai tėvynę vaizdavo savitai, siekdami kuo tiksliau nusakyti, ką jai jaučia, kokius įvykius, prisiminimus sukelia gimtojo krašto vaizdai. Tėvynės paveikslas keitėsi, tai priklausė ne tik nuo rašytojų, bet ir nuo tuo metu vykusių įvykių, buvusios situacijos. Tad kaip tėvynę įamžino skirtingi lietuvių rašytojai?

Ilgas aprašymas:

Tėvynė – tai pastaraisiais amžiais itin idealizuojama vieta. Todėl dažnai tėvynę kiekvienas suvokia, kaip ypač svarbią vietą, kaip svarbius gimtuosius namus ir kaip pačią saugiausią bei tinkamiausią gyvenimui erdvę, kuri be jokios abejonės negali būti niekuo pakeičiama. Juk tėvynė žmogui tėra viena, o be tėvynės – žmogus niekas. Ką bekalbėti apie atvejus, kada tėvynei gresia ypač didelis pavojus. Žmonės tokiais atvejais visais įmanomais būdais stengiasi tėvynę ginti, o apgynę arba begindami, prisimena bei traktuoja viską, ką tik žino geriausio apie tėvynę. Tad būtent taip ir sudaromas tėvynės vaizdinys. Šiuo atveju jis labai aktualus lietuvių literatūros kūriniuose. Būtent lietuvių literatūroje yra pateikiamas tėvynės vaizdavimas, kuris neapsiriboja vien tėvynės istorijos aukštinimu. Tėvynė lietuvių literatūroje atsiskleidžia ir per grožį, savo unikalų kraštovaizdį, kurio niekas negali pakeisti. Tad tėvynės vaizdinys perteikiamas lietuvių literatūroje yra išties užburiantis ir ypatingas. Tad koks tiksliai yra atvaizduojamas tėvynės paveikslas lietuvių literatūros kūriniuose, argumentuotai pateikiama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?