Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Tomas Meloris (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Anglų rašytojas Thomas Malory gimė 1405 m. Vorikšyre, esančiame Jungtinėje Karalystėje. Daugelis šaltinių teigia, kad šio rašytojo tapatybė yra visiškai kita. Žinoma, kad Thomas Malory buvo riteris, dvaro valdytojas iki 1450 m. bei Parlamento garbingas narys. Daugelis šaltinių teigia, kad šis rašytojas buvo susijęs su nusikalstama veikla, užpuldinėjo žmones ir netgi sėdėjo kalėjime apie metus. Vėliau jis buvo paleistas už užstatą. Tačiau visa ši gyvenimo istorija gali būti tik legenda, kurią aprašo keli Harvardo profesoriai. Tad tikrosios informacijos apie Thomą Malory beveik nėra. Tačiau tikrai žinoma tai, kad Thomas Malory mirė 1471 m.

Kūryba ir jos bruožai

Manoma, kad Thomas Malory per visą gyvenimą parašė aštuonis romanus, kurie apima didešimt vieną knygą su apytiksliai 507 skyriais. Thomas Malory savo kūryboje iš pradžių labai dažnai mėgo vaizduoti idilišką praeitį, kuri siejama su Karaliaus Artūro laikais. Aprašomi ir utopiniai ir nepavykę planai. Thomo Malory kūryba yra gana prieštaringa, nes dažnai apie ją yra diskutuojama todėl, kad dažnai ji prieštarauja tam tikroms nuostatoms. Aiškinamasi ar tai buvo Thomo Malory vaizduotė ar būtent tai politinių idėjų paveikta jo mąstysena.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Viduramžiai ir jų vaizdavimas literatūroje. – 2018m. kalbėjimo potemė – 10 klasės (PUPP)

Viduramžiai – tai daugeliui žinomas ir pažįstamas laikotarpis, kuris tęsėsi labai ilgai – preliminariai nuo Vakarų Romos imperijos žlugimo iki pat Naujausių laikų. Šis laikotarpis neretai aprašomas ir literatūroje, tad šioje kalboje šnekama būtent apie literatūrinį viduramžių vaizdavimą. Taip pat, norime visus pradžiuginti, nes nuo šių metų, visi mūsų parašyti…


Viduramžių herojus ir jo idealai. – 2018m. kalbėjimo potemė – 10 klasės (PUPP)

Viduramžiai yra ypatingas laikotarpis. Jo metu atsirado daug svarbių herojų, kurie kūrė tam tikrus idealus, kuriuos regime ir šiandien. Tad šioje kalboje aptariami viduramžių herojų paveikslai ir sukuriami idealai bei pabrėžiama ir jų reikšmė šiandien. Taip pat, norime visus pradžiuginti, nes nuo šių metų, visi mūsų parašyti kalbėjimai bus patikrinami…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?