Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tomas Sakalauskas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Putino romanas „Altorių šešėly“ – geriausiai žinomas vienas pirmųjų lietuvių psichologinių intelektualinių romanų, kuriame nuosekliai gilinamasi į pagrindinio veikėjo mintis, išgyvenimus, jausmus, psichologiją. Sprendžiama labai daug psichologinių problemų: kunigystės, gyvenimo kelio ieškojimo, menininko asmenybės laisvės. Pastaroji bene pati svarbiausia. Romaną sudaro trys dalys, kiekvienoje iš jų Liudas Vasaris pakyla į naują savęs pažinimo ir laisvėjimo etapą, sutinka vis kitą moterį, lemtingai darančią įtaką jo gyvenimui. Nuosekli, gerai apgalvota romano kompozicija, preciziškas pasakojimo stilius, taikli psichologinė savianalizė, ryškūs personažų charakteriai, intensyvus siužetas lėmė romano sėkmę. Prie nepaprasto kūrinio populiarumo prisidėjo autobiografiškumas ir kunigų gyvenimo atskleidimas. Putino romanas „Altorių šešėly“ – geriausiai žinomas vienas pirmųjų lietuvių psichologinių intelektualinių romanų, kuriame nuosekliai gilinamasi į pagrindinio veikėjo mintis, išgyvenimus, jausmus, psichologiją. Sprendžiama labai daug psichologinių problemų: kunigystės, gyvenimo kelio ieškojimo, menininko asmenybės laisvės. Pastaroji bene pati svarbiausia. Romaną sudaro trys dalys, kiekvienoje iš jų Liudas Vasaris pakyla į naują savęs pažinimo ir laisvėjimo etapą, .sutinka vis kitą moterį, lemtingai darančią įtaką jo gyvenimui. Nuosekli, gerai apgalvota romano kompozicija, preciziškas pasakojimo stilius, taikli psichologinė savianalizė, ryškūs personažų charakteriai, intensyvus siužetas lėmė romano sėkmę. Prie nepaprasto kūrinio populiarumo prisidėjo autobiografiškumas ir kunigų gyvenimo atskleidimas. sutinka vis kitą moterį, lemtingai darančią įtaką jo gyvenimui. Nuosekli, gerai apgalvota romano kompozicija, preciziškas pasakojimo stilius, taikli psichologinė savianalizė, ryškūs personažų charakteriai, intensyvus siužetas lėmė romano sėkmę. Prie nepaprasto kūrinio populiarumo prisidėjo autobiografiškumas ir kunigų gyvenimo atskleidimas

Kūryba ir jos bruožai

Putino romanas „Altorių šešėly“ – geriausiai žinomas vienas pirmųjų lietuvių psichologinių intelektualinių romanų, kuriame nuosekliai gilinamasi į pagrindinio veikėjo mintis, išgyvenimus, jausmus, psichologiją. Sprendžiama labai daug psichologinių problemų: kunigystės, gyvenimo kelio ieškojimo, menininko asmenybės laisvės. Pastaroji bene pati svarbiausia. Romaną sudaro trys dalys, kiekvienoje iš jų Liudas Vasaris pakyla į naują savęs pažinimo ir laisvėjimo etapą, sutinka vis kitą moterį, lemtingai darančią įtaką jo gyvenimui. Nuosekli, gerai apgalvota romano kompozicija, preciziškas pasakojimo stilius, taikli psichologinė savianalizė, ryškūs personažų charakteriai, intensyvus siužetas lėmė romano sėkmę. Prie nepaprasto kūrinio populiarumo prisidėjo autobiografiškumas ir kunigų gyvenimo atskleidimas kunigų gyvenimo atskleidimas kunigų gyvenimo.

Kūrinių aprašymai

„Duetai“

Tai 1997 m. aprašyta ir 1998 m. išleista publikacija knygoje, pavadinimu „Duetai“, parengtoje Tomo Sakalausko. Joje Sakalauskas kalbina etnologą Gintarą Beresnevičių. Visa ši publikacija yra interviu tipo. Šis interviu daugiausiai remiasi etnologinėmis temomis, susijusiomis su istorija ir kultūra bei menu. Tai pagrindinis šio interviu objektas, kurį ypač plačiai pakomentuoja Beresnevičius, remdamasis šaltiniais ir savo paties žiniomis. Pirmiausia šiame interviu atskleidžiama Lietuvos priešistorė iki Mindaugo laikų. Kalbama apie tai, kad lietuviai buvo laikyti barbarais, todėl analizuojama, ar iš tikro lietuvius tokiais reikėjo laikyti ir ar tikrai, kaip barbarams, kultūros pradai, lietuviams buvo nebūdingi. Beresnevičius pradeda aiškinti, jog jei nebūtų kultūros, nebūtų ir valstybės. Jeigu ji formavosi ir turėjo savitas plėtojimosi sistemas, akivaizdu, kad egzistavo ir kultūra, kurią pagrinde grindė tuo metu vyravusi pagoniška religija. Sekančiame klausime Sakalauskas Beresnevičiaus klausia apie prūsų humaniškumą, kurį Beresnevičius savotiškai pripažįsta, tačiau iš kitos perspektyvos žvelgiant ir netgi atmeta, kadangi šiam humaniškumui įtakos daugiausiai turėjo susiklosčiusios palankios arba nepalankios situacijos. Dar vėliau šiame interviu yra plėtojami atitinkami klausimai apie krikščionybę bei sakralumą, į kuriuos Beresnevičius atsako žvelgdamas iš visų įmanomų perspektyvų. Jis drąsiai analizuoja tai, kas būtų, jeigu nebūtume priėmę krikščionybės arba kaip tik, ką žmonės laimėjo tą krikščionybę istorinių laikų ir įvykių fone priimdami ir išsižadėdami savo senųjų religijų. Tad visas tekstas daugiausiai plėtojamas per religinę prizmę ją pabrėžiant kaip visų veiksnių ir suvokimo pradą, be kurio šiandien galbūt mes neturėtume tiek, kiek turime. Tai labai aktualus ir ypač išsamus tekstas senosios istorijos mylėtojams arba šiaip istorija besidomintiems žmonėms, kuriems svarbu žinoti tai, kaip viskas vyko priešistorėje ir kaip viskas vystėsi bei apskritai kokios įtakos turėjo šiandieniniam gyvenimui. Paliečiami klausimai nagrinėja ir egzistencinius aspektus ir pateikia išsamų paties Gintaro Beresnevičiaus vertinimą nuo pačių seniausių iki pat naujausių probleminių laikų, kurie, akivaizdu, kad yra tarpusavyje susipynę ir savaime laiko vyraujančio gyvenimo ratą, kurio tolimesnę eigą nustatyti sunku, tad belieka tik spėlioti ir diskutuoti.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?