Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Ulla Lachauer (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Vokietijos istorikė, nepriklausoma žurnalistė, dokumentinių filmų autorė Ulla Lachauer gimė Alene, Vestfalijoje, Vokietijoje, 1951 m. Lachauer būdama Berlyne studijavo tokius mokslus, kaip istorija, filosofija ir politiniai mokslai. Daugiausiai įtakos jos kūrybai padarė vokiečių rašytojo Johaneso Bobrovskio kūriniai. Apimta įkvėpimo, Lachauer ėmė domėtis Mažosios Lietuvos istorija, tad 1989 m. ji sukūrė filmą „Klaipėdos kraštas“. Taip pat 1992 m. sukūrė filmą pavadinimu „Prūsijos rytai – Rusijos vakarai“. Be filmų, Lachauer yra išleidusi ir albumų. Taip pat Ulla Lachauer rašė ir knygas. Debiutavo su knyga, išleista 1994 m., pavadinimu „Tilžės tiltas. Susitikimai su Prūsijos rytais ir Rusijos vakarais“. Ulla Lachauer nuo to laiko išleido ir daugiau knygų. Viena žymiausių jos knygų yra 1996 m. išleista knyga pavadinimu „Rojaus kelias“, kuri Vokietijoje tapo bestseleriu.

Kūryba ir jos bruožai

Ullos Lachauer kūryboje daugiausiai įtakos darė Johaneso Bobrovskio kūryba, kuri ir paskatino kūrėją domėtis Mažaja Lietuva. Tad vien dėl šio fakto galima teigti, kad rašytojos kūryba yra paveikta Rytprusių istorijos, Rytprusių gyventojų skaudžių prisiminimų bei dramatiškos to krašto istorijos. Lachauer kūryboje nemažai Pagėgių krašto vietovardžių. Taip pat jos kūriniuose neįtikėtinai daug įvairiausių detalių, įtraukiamų smulkmeniškumų, kurie jos kūrinius padaro itin išsamiais bei informatyviais. Tai yra svarbu, kad Ullos Lachauer tikslas kūryboje ir yra perteikti žmonių išgyvenimus naudojantis kaip įmanoma daugiau autentiška informacija.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?