Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ulla Lachauer (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Vokietijos istorikė, nepriklausoma žurnalistė, dokumentinių filmų autorė Ulla Lachauer gimė Alene, Vestfalijoje, Vokietijoje, 1951 m. Lachauer būdama Berlyne studijavo tokius mokslus, kaip istorija, filosofija ir politiniai mokslai. Daugiausiai įtakos jos kūrybai padarė vokiečių rašytojo Johaneso Bobrovskio kūriniai. Apimta įkvėpimo, Lachauer ėmė domėtis Mažosios Lietuvos istorija, tad 1989 m. ji sukūrė filmą „Klaipėdos kraštas“. Taip pat 1992 m. sukūrė filmą pavadinimu „Prūsijos rytai – Rusijos vakarai“. Be filmų, Lachauer yra išleidusi ir albumų. Taip pat Ulla Lachauer rašė ir knygas. Debiutavo su knyga, išleista 1994 m., pavadinimu „Tilžės tiltas. Susitikimai su Prūsijos rytais ir Rusijos vakarais“. Ulla Lachauer nuo to laiko išleido ir daugiau knygų. Viena žymiausių jos knygų yra 1996 m. išleista knyga pavadinimu „Rojaus kelias“, kuri Vokietijoje tapo bestseleriu.

Kūryba ir jos bruožai

Ullos Lachauer kūryboje daugiausiai įtakos darė Johaneso Bobrovskio kūryba, kuri ir paskatino kūrėją domėtis Mažaja Lietuva. Tad vien dėl šio fakto galima teigti, kad rašytojos kūryba yra paveikta Rytprusių istorijos, Rytprusių gyventojų skaudžių prisiminimų bei dramatiškos to krašto istorijos. Lachauer kūryboje nemažai Pagėgių krašto vietovardžių. Taip pat jos kūriniuose neįtikėtinai daug įvairiausių detalių, įtraukiamų smulkmeniškumų, kurie jos kūrinius padaro itin išsamiais bei informatyviais. Tai yra svarbu, kad Ullos Lachauer tikslas kūryboje ir yra perteikti žmonių išgyvenimus naudojantis kaip įmanoma daugiau autentiška informacija.

Kūrinių aprašymai

„Rojaus kelias“

Tai 1966 m. išleista, vokiečių kalba parašyta ir Vokietijoje bestseleriu tapusi knyga, parašyta Ullos Lachauer. Lachauer knygoje daugiausiai dėmesio skiriama buvusiam Rytų Prūsijos regionui, kuriuo rašytoja itin domėjosi. Tad ir pačioje knygoje „Rojaus kelias“ yra aprašomi Rytų Prūsijoje gyvenusios ūkininkės Lėnės Grigolaitytės prisiminimai, kurie pirmiausia skaitytojui atveria krašto esančio palei Nemuną ypatingą panoramą. Kartu su šio krašto panorama kūrinio pagrindinė pasakotoja Lėnė Grigolaitytė atskleidžia ir to krašto gyvenimą ir žmonių, gyvenusių tame krašte kasdienybę, kurioje sutelpa ten gyvenusių ir dirbusių valstiečių bei žvejų darbai, įvairios to krašto šventės, Tilžės turgaus gyvenimas ir prekyba jame, pasienyje esančių Smalininkų gyvenimas, tuometinių įvykių veikiamas žmonių sielvartas ir išgyvenimai. Taip pat knygoje „Rojaus kelias“ yra pasakojama apie daug nuostolių pridariusį Antrąjį Pasaulinį karą ir didžiausią žmonių sielvartą, paženklintą didžiąją emigracija 1944-1945 m., kurioje Lėnė Grigolaitytė nedalyvavo. Išvažiavus į Vakarus visiems draugams ir giminėms ji liko viena. Tad ji pasakoja apie savo jauseną tuomet, kai tėvynė jai atrodo svetima, joje prasidėjo žemės ūkio kolektyvizacija, žmonių deportacijos į Sibirą. Viskas buvo tragiška ir brutalu. Tai istoriškai pakankamai tikslus, istorinį liudijimą primenantis, išsamus ir sykiu jausmingas pasakojimas apie to meto gyvenimą, kuris žmonėms kartais atrodydavo nepakeliamas ir žiaurus, nepaisant kurio, Lėnė Grigolaitytė stengėsi avo pastangomis išlaikyti, apsaugoti tėviškę kaip atminties arba remiantis knygos pavadinimu – rojaus dalį, kuri nepaisant visko buvo namai ir jų atsisakyti net tokiomis baisiomis akimirkomis buvo didžiulė išdavystė. Šią knygą – „Rojaus kelias“ galima tapatinti ir su kitu Ullos Lachauer kūriniu „Rytprūsiški likimai“, kurią parašė po „Rojaus kelio“, nes jame rašytoja aprašė gana panašaus pobūdžio pasakojimą.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?