Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vaiko pasaulis lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Vaiko paveikslas lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Vaikystė dažniausiai yra vienas iškiliausių ir laimingiausių žmogaus gyvenimo momentų. Tai ypač svarbus laikotarpis, nes jo metu vaikas žengia į suaugusiųjų pasaulį. Taigi neretai vaiko pasaulis būna kur kas sudėtingesnis nei įmanoma pagalvoti. Ypač gerai tai yra perteikiama lietuvių literatūroje. Būtent apie vaiko pasaulio vaizdavimą lietuvių literatūroje yra šnekama šioje kalboje. Pasirinkus vienus geriausiai jauno žmogaus pasaulėjautą atskleidžiančių kūrinių, siekiama argumentuotai pagrįsti vaiko pasaulio vaizdavimą ir padaryti itin išsamias išvadas, kurios pilnai pagrįstų pagrindinę kalbos mintį.

Ilgas aprašymas:

Vaikystė – tai dažniausiai suvokiamas, kaip pats laimingiausias ir džiaugsmingiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Būtent tada vaikas dar tik pradeda pažintį su savo pasauliu, o ir rūpesčių vaikui dažniausiai nebūna tiek daug, kiek būna suaugusiems. Vaikas dažniausiai įsivaizduojamas kaip laimingas, viskuo aprūpintas ir itin šviesų bei pozityvų pasaulį turintis vaikas. Tačiau, vis tik, dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kada vaiko pasaulis yra sudėtingas ir netgi, galima sakyti, sudėtingesnis už suaugusiojo. Tai lemia gyvenimo aplinka, kurioje vaikas būna, tėvų požiūris ir daugelis kitų veiksnių. Būtent todėl vaiko pasaulis yra labai priklausomas nuo aplinkos ir nuo tėvų. Tad dėl tokios vaikui ir jo pasauliui taikomos įvairovės, įvairiuose lietuvių literatūros kūriniuose dažnai yra pasakojami vaikų pasauliai, jų esminiai bruožai. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, juose atvaizduojamais šeimų ir šeimose esančių vaikų vaizdiniais, argumentuotai pateikiama, koks vaiko pasaulis atsiskleidžia lietuvių literatūriniuose kūriniuose bei kuo šis vaiko pasaulis yra vertas išskirtinio dėmesio.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?