Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Valdovo asmenybės drama: pasirinkimas tarp asmeninės laimės ir valstybės. – 2018m. kalbėjimo potemė – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Valdovo asmenybės drama: pasirinkimas tarp asmeninės laimės ir valstybės Just. Marcinkevičiaus dramoje „Mindaugas“.

Trumpas aprašymas:

Kinų filosofas Mo Ti yra iškėlęs vieną svarbų klausimą – jei pats valdytis nemoki, kaipgi pajėgsi valdyti šalį? Iš šio retorinio klausimo galima susidaryti įspūdį, kad ne visuomet valdovas būna apimtas tik valstybės interesų ir reikalų tvarkymo intencijos. Neretai valdovo gyvenime verda asmenybės drama, kuri verčia valdovą atsidurti tarp asmeninės laimės ir valdomos valstybės. Tad šiuo atveju, valdovo užduotis yra išmokti pasirinkti arba išmokti suderinti šiuos dalykus, tačiau tai neretai tampa dar didesne valdovo asmenybės drama nei galvojama. Taigi, šioje kalboje aprašoma, su kokiomis problemomis suduria valdovai, remiantis žymiausiai lietuvių literatūros kūriniais. Atskleidžiamos valdovų dramos bei aiškinamasi kas tam turi įtakos bei kokių tai gali turėtų pasekmių.

Ilgas aprašymas:

Būti valdovu – tai sudėtingas ir ypač atsakingas darbas. Valdovas dažnai turi labai daug įsipareigojimų, atsakomybių ir svarbiausia – tam tikrų tikslų, kuriais remiantis valdovas stengiasi puoselėti savo pareigas ir atlikti savo darbą teisingai. Taigi tai ir parodo valdovui būdingą darbo sudėtingą specifiką ir atsakingumą. Tačiau būna ir tokių atvejų, kada valdovas nėra vien valdovas. Jis pamiršta savo pareigas vien dėl asmeninių patirčių bei žmogiškųjų poreikių, kurie yra svarbūs kiekvienam – ne vien paprastam žmogui, tačiau ir valdovui. Taigi tokiais atvejais susikuria valdovo asmenybės drama – didelis išgyvenimas, kada valdovas patirdamas šią asmenybės dramą privalo rinktis – puoselėti asmeninę laimę ar valstybę. Toks pasirinkimas valdovui yra ypač sunkus. Taip yra todėl, kad asmeninė laimė – tai kiekvieno žmogaus gyvenimo siekiamybė. Tai prigimtinis poreikis, kuriam atsispirti labai sunku, nes kiekvienas nori patirti laimę. Tačiau tokiu atveju prisimenama, kad yra ir pareiga – valstybė ir jos valdymas. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, kaip vystoma dažniausiai literatūros kūriniuose valdovo asmenybės drama, verčianti rinktis valdovą tarp asmeninės laimės ir valstybės valdymo.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP), 2018m. kalbėjimas
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?