Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Vanda Zaborskaitė (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos literatūrologė, kritikė ir eseistė Vanda Zaborskaitė gimė 1922 m. gruodžio mėn., Vaškų miestelyje, kuris randasi Biržų-Pasvalio apskrityje. Zaborskaitė 1946 m. baigė Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą, kuriame mokėsi lietuvių filologijos. 1950 m. Vanda Zaborskaitė pradėjo dėstyti Literatūros katedroje, tačiau 1951 m. buvo atleista iš dėstytojos pareigų. Taip nutiko todėl, kad jos dėstymas neatitiko tuo metu vyravusios marksistinės ideologijos aspektų, tad nuo 1962 m. Zaborskaitė trumpam prisigretino prie Istorijos fakulteto veiklos. Nuo 1971 m. Zaborskaitė tapo Vilniaus pedagoginio instituto profesore. Tuomet, kada prasidėjo Atgimimas, rašytoja įsitraukė į aktyvią švietimo reformos veiklą ir vadovavo Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministerijos ugdymo turinio departamentui. Zaborskaitės, kaip rašytojos bibliografija nėra didelė, tačiau matoma, kad pirmieji kūriniai buvo išleisti dar 1965 m. Rašytoja Vanda Zaborskaitė mirė 2010 m. žiemą, eidama 89 metus. Jos mirtis buvo didelė netektis Lietuvos kultūrai ir tai pabrėžė net Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Rašytoja bei geriau žinoma kaip literatūrologė, Vanda Zaborskaitė buvo palaidota Antakalnio kapinėse.

Kūryba ir jos bruožai

Vanda Zaborskaitė daugiausiai užsiėmė kritikos straipsnių, recenzijų bei monografijų rašymu. Ši literatūrologė įnešė tikrai nemažą ir labai reikšmingą indėlį į lietuvių literatūros tiriamąjį mokslą. Aktyviai dirbo su švietimo reforma. Jos daugelis straipsnių ir kiti panašaus pobūdžio tekstai dažniausiai pasižymėjo išskirtine įžvalga, pilietiškumu, svarbiomis ir reikšmingomis idėjomis, kurios lėmė daugelio pasaulėžiūros susiformavimą. Jos veikalai ir apskritai tekstai buvo įtaigūs, paprasti, lengvai suprantami. Jaučiamas skrupulingumas ir atsakomybė už savo atliekamą darbą. Dažnai skirdavo daug dėmesio net smulkiausioms detalėms, kurios galbūt netgi ne visiems svarbios ar tiesiog pastebimos.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?