Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Vienatvė – žmogaus draugė ar priešė? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Vienatvė yra vienas labiausiai pažįstamų žmonėms jausmų. Jie dažnai gyvena juo. Tai leidžia daryti išvadą, kad žmonės gerai pažįsta vienatvės jausmą, tačiau ne visada žino ar vienatvė yra gera draugė, ar stiprus priešas. Būtent apie tai ir yra šnekama šioje kalboje. Norint atsakyti į šį klausimą, remiamasi geriausiais lietuvių literatūros rašytojais. Jų kūrinių pagrindiniai veikėjai puikiai padeda detalizuotai bei argumentuotai išaiškinti šį klausimą.

Ilgas aprašymas:

Vienatvė – tai vienišumo jausmas. Sykiu vienatvę galima įvardinti, kaip tam tikrą jauseną, kada žmogus jaučiasi užguitas, atskirtas. Žmogus jausdamas vienatvę sykiu jaučia ir nepilnavertiškumą, liūdesį, kartais net ir kančią. Būtent dėl šių priežasčių vienatvė dažnai yra įvardijama kaip gana negatyvus jausmas, kurio žmonės turėtų vengti. Juk vienatvė alina žmogų ir verčia jį jaustis prastai, ko nenori nei vienas žmogus. Tačiau žvelgiant į vienatvės procesus, veikiančius žmogų, kartais galima pamatyti, kad vienatvė ne tokia jau ir baisi bei negatyvi. Vienatvė gali būti ir žmogaus draugė, ne vien priešė. Žmogus vienatvėje gali atrasti kūrybinius polėkius bei įkvėpimą. Taip pat vienatvės vedamas žmogus gali geriau pažinti save. Todėl labai sunku pasakyti, kas vienatvė žmogui yra daugiau – ar žmogus vienatvę turėtų laikyti prieše, ar drauge? Būtent į šį klausimą gali padėti atsakyti argumentuoti pavyzdžiai, kurių apstu literatūriniuose kūriniuose. Taigi kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais bei juose įžvelgiamomis žmonių vienatvės patirtimis, argumentuotai atsakoma į temos pagrindinį klausimą – vienatvė yra žmogaus draugė ar priešė?

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?