Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vyro ir moters meilės tema lietuvių literatūroje aprašomas dažnai. Argumentuotai patvirtinkite arba paneikite šią mintį. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Vyro ir moters meilės tema išlaiko savo aktualumą nepriklausomai nuo istorinio laikmečio ar visų kitų aplinkybių. Filosofams, prozininkams, poetams ar kitiems kūrėjams meilė – viena iš amžinų ir neišsemiamų temų, skatinančių mąstyti, kurti. Šią temą savo kūrybai plėtoti dažnai rinkdavosi ir lietuvių literatūros klasikai. Vyro ir moters meilę jie atskleidžia skirtingais laikotarpiais, pasirinkdami netikėtus ir dramatiškus siužetus, vaizduodami pačias įvairiausias literatūrinių herojų emocijas ir likimo vingių subtilybes. Tačiau visi meilės temą pasirinkę rašytojai sutinka dėl vieno – dviejų žmonių tarpusavio ryšys yra unikalus, ypatingas ir būtinas kiekvienai asmenybei atskleisti.

Ilgas aprašymas:

Kai kalbame apie meilę, norime to ar ne, vis tik, dažniausiai prieš akis matome ne meilę gamtai, ne meilę darbui, tačiau meilę priešingos lyties atstovui. Kitaip tariant – meilės kontekste regime būtent vyrą ir moterį. Juk meilė vyrui arba meilė moteriai yra daugelio žmonių gyvenimo pagrindas bei didžiausia siekiamybė, kuri galutinai užpildo kiekvieno žmogaus gyvenimą ir padaro jį pilnavertišku. Todėl vyrui ir moteriai priklausanti meilė yra labai aktuali ir svarbi beveik kiekvienam, nepriklausomai nuo to, ar vyro bei moters meilė yra laiminga, ar nelaiminga. Bet kokiu atveju, apie vyro ir moters meilę yra labai dažnai rašoma lietuvių literatūros kūriniuose. Juose dažnai pateikiama išsamus meilės vaizdavimas, aptariant svarbiausius meilės bruožus, kurie jungia vyrą ir moterį. Ir svarbiausia tai, jog toks meilės temos nagrinėjimas lietuvių literatūroje pasitaiko beveik kiekvieną kartą skaitant kūrinius – tai daugiau tai mažiau. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai analizuojama mintis, kad vyro ir moters meilės tema lietuvių literatūros kūriniuose yra aprašoma itin dažnai.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?