Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vyro paveikslas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Vyro paveikslas lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Vyrai – labai svarbios asmenybės ne tik realiame gyvenime, bet ir literatūroje. Jie dažnai atlieka vieną iš pagrindinių vaidmenų, be jų neįsivaizduojamas pasaulis, tačiau vaizduojami labai skirtingai. Vieni iš jų – stiprūs, turintys kilnių tikslų ir siekiantys laisvės sau ir savo tautai, kiti – jautrūs, silpni, blaškomi likimo, kovojantys su monotonišku gyvenimu ir ieškantys būties prasmės. Kiekvieno vyro paveikslas labai individualus, juos kurdami rašytojai pasitelkia ne tik istorinį kontekstą, bet ir asmeninius išgyvenimus, akcentuoja ir pristato tokias vyro savybes, kurios aktualios ir jų gyvenime. Tad kokie vyrų paveikslai sutinkami lietuvių literatūroje?

Ilgas aprašymas:

Vyras – tai stiprus, drąsus, narsus žmogus, pasižymintis visais svarbiausiais stipriajai grandžiai priklausančiais bruožais. Todėl tikru vyru dažniausiai yra laikomas tas, kuris nebijo nieko ir sugeba atlaikyti visas gyvenimo negandas, kad ir kiek ir kad ir kokių tų negandų bebūtų. Todėl vyro padėtis gyvenime yra labai svarbi ir netgi atsakinga. Tačiau vyrų paveikslų yra kur kas įvairesnių. Ne visi vyrai vienodi. Juk visuomenėje vyrauja įvairialypiškumas ir jis, be abejonės, būdingas net ir vyrams. Pavyzdžiui, vyrą gali reprezentuoti jau paminėtos savybės, tačiau vyrui gali būti būdingos ir kiek moteriškos, jautrumą atspindinčios savybės. Todėl šiuo atveju yra įdomu, kaip į vyrą žvelgiama lietuvių literatūros kūriniuose? Ar juose vyras visada stiprus? O galbūt vyrą atspindi jautriosios savybės? Į visus šiuos klausimus yra atsakoma šiame kalbėjimo pavyzdyje, analizuojant dažniausiai matomus vyrų aprašymus. Būtent iš jų kalbėjimo pavyzdyje yra sudaromas bei pateikiamas atitinkamas vyro paveikslas bei daromos išvados, koks vyro paveikslas daugiausiai atsispindi lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?