Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Vytautas Kavolis (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Sociologas bei visuomenės veikėjas Vytautas Martynas Kavolis gimė 1930 m. rudenį, Kaune. Būdamas jaunas pradėjo mokytis Kauno katalikiškoje mokykloje. 1944 m. prasidėjus okupacijos neramumams Kavolis su šeima pasitraukė į vakarus. Vokietijoje Kavolis baigė Hanau gimnaziją, kurioje užsiiminėjo laikraščio „Aukuras“ redagavimu ir panašiais darbais. 1949 m. Vytautas Kavolis išvyko į JAV, kur studijavo Viskonsino, Čikagos bei Harvardo universitetuose. Čia jis ne tik mokėsi socialogijos bei antropologijos. Kavolis čia įgijo ir svarbios dėstytojo patirties. 1960 m. Harvardo universitete Vytautui Kavoliui buvo suteiktas sociologijos daktaro laipsnis. Nuo 1954 m. Vytautas Kavolis vertėsi dėstytojavimu Harvardo bei Tafto universitetuose. Nuo 1964 m. Kavoliui suteiktas profesoriaus statusas. Taip pat jis tapo ir Dikinsono koledžo sociologijos bei antropologijos skyriaus vedėju. Vedė seminarus daugelyje JAV universitetų bei koledžų.  Iki 1954 m. jis buvo ir JAV lietuvių studentų sąjungos pirmininkas. Nuo 1954 m. – Lietu–ių studentų „Santaros“ pirmininkas, kaip ir žurnalo „Santarvė“ redakcijos darbuotojas. Nuo to laiko itin daug bendradarbiavo ir su kitais leidiniais, kaip „Metmenys“ ar „Baltos lankos“. Tai jam suteikė ypač daug patirties, kurią galėjo pritaikyti ir tolimesnėje veikloje. Nuo 1971 m. iki 1977 m. Kavolis buvo tarptautinės lyginamųjų civilizacijos studijų draugijos pirmininkas. Nuo 1978 m. Kavolis tapo „Comaparative Civilisations Review“ redaktoriumi. Nuo 1970 m. visuomenine veikla užsiėmė ir Niujorke. Nuo 1992 m., atgavus nepriklausomybę, labai dažnai grįždavo į Lietuvą, kur skaitė daug paskaitų įvairių miestų universitetuose ir toliau tęsdamas veiklą JAV mokslo žurnaluose bei periodinėje spaudoje. Vytautas Kavolis mirė 1996 m. Vilniuje, būdamas 65 metų.

Kūryba ir jos bruožai

Vytautas Kavolis yra įvardijamas kaip lietuvių mąstytojas, kuris detaliai nagrinėjo asmens priklausomybės klausimus ir idėjas. Lietuviškai rašytais darbais Kavolis dažnai nagrinėjo įvairių Lietuvos rašytojų veikalus bei kūrinius, kuriais remdamasis Kavolis aprašė savuosius pasakojimus apie nepriklausomus lietuvius, taip stengdamasis savo generacijai atrasti namus istorijoje. Pačią lietuvių istoriją Vytautas Kavolis bandė pakreipti šiek tiek kūrybingesne ir sąmoningesne linkme. Kavolis savo veikaluose taip pat aktyviai reiškėsi analizuodamas civilizacijas, meno sociologijos bei kultūrinės psichologijos svarbiausius klausimus. Ieškojo jiems tinkamiausio atsakymo.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?