Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Vytautas Steponas Janavičius (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos rašytojas Vytautas Steponas Janavičius gimė 1924 m. Kaune. Šis rašytojas yra kilęs iš garsių dvarininkų Janavičių giminės. Vytautas Janavičius studijavo mediciną Vilniaus universitete. Prasidėjus karui, Janavičius kairiavo Rytų fronte, vokiečių SS dalinyje. Būdamas ten, jis buvo sunkiai sužeistas ir pateko į amerikiečių nelaisvę, iš kurios per stebuklą pabėgo. Pabėgęs Janavičius vėl pradėjo mokytis medicinos Freiburgo universitete. 1950 m. Vytautas Janavičius su žmona A. Veščiūnaite išvyko į Australiją, kur Janavičius pradėjo dirbti dažytoju. Kaip rašytojas Janavičius debiutavo 1952 m., kai žurnale „Literatūros lankai“ buvo išspausdintas jo romano pavadinimu „Vaikystė“ fragmentas. Po savo debiuto Vytautas Steponas Janavičius išleido ir daugiau visuomenę sužavėjusių kūrinių. Rašytojas mirė 1995 m. liepos mėn. Sidnėjaus mieste, Australijoje. Jo palaikai išvežti atgal į Lietuvą, kur buvo palaidoti Aleksandrijoje, prie Šiaulių miesto.

Kūryba ir jos bruožai

Jau pirmuosiuose savo kūriniuose Vytautas Steponas Janavičius išsigrynino savo rašymo stilių, kuris buvo siejamas su prustiškumu, estetika ir poetika. Janavičiaus vėlesniems išleistiems kūriniams taip pat būdingi ir mitologiniai motyvai, ypač atsižvelgiant į jo knygą „Pakeliui į Atėnus“. Šiame kūrinyje Janavičius įžvelgia archetipines žmogaus egzistencijos situacijas. Kūrinyje pilna nesusitaikymo su kasdienybe motyvų, vyrauja tam tikras chaosas, išreiškiamas ir bekompromisinis veržlumas. Vytauto Janavičiaus kūriniai tarsi estetiškai išjausti dailyraščiai, kuriuose gausu įvairiausių jausmų, išgyvenimų, egzistencializmo detalių, kurios kūrinį daro įdomų ir prieinamą skaitytojui. Vienatvės temos, skaudžios tikrovės išgyvenimas ir kiti aspektai perteikiami metaforiškomis figūromis ir kt. priemonėmis.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?