Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žmogaus ir pasaulio prieštaringumas. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Nors žmogus ir pasaulis yra išties glaudžiai susiję, neretai tenka išvysti atvejų, kada tarp žmogaus ir pasaulio galima išvysti kontrastą. Šis kontrastas tarsi supriešina šias dvi jėgas, nes kažkurios iš šių pusių nuomonė ar veiksmai yra nepriimtini. Būtent apie tai ir yra šnekama šioje kalboje. Norint argumentuotai išplėtoti šią temą, kalboje yra aprašyti keli autoriai, kurių kūriniuose žmogaus ir pasaulio priešiškumas išreiškiamas skirtingais atvejais. Būtent tai įrodo prieštaringumų įvairialypiškumą bei leidžia padaryti detalesnes išvadas.

Ilgas aprašymas:

Pasaulis – tai vieta, kurioje apstu įvairovės. Būtent todėl pasaulis šiandien yra vis labiau kosmpolitiškas. Taigi įvairovė pasaulyje vyrauja per skirtingas kultūras, tendencijas, patirtis ir kt. panašius aspektus. Tačiau net ir tokiame įvairumo pilname pasaulyje kartais pastebima, kad kai kuriems žmonėms nėra vietos, nes žmonės turi visiškai skirtingus polėkius ir gyvenimo būdą. Būtent tada pasauliui būdinga įvairovė nebepadeda. Prasideda žmogaus ir pasaulio prieštaringumas. Šiam prieštaringumui būdingos pačios įvairiausios priešpriešos. Būtent tada žmogus gali pajausti atskirtį arba gali pradėti maištauti. Juk būtent tokiais atvejais ir kovojama, bandoma keisti nusistovėjusį požiūrį, tendencijas ar kt. veiksnius. Todėl, iš esmės, žmogų ir pasaulį skiriantis prieštaringumas yra labai dažnas. Tad visiems šiems motyvams, kurie būdingi žmogaus ir pasaulio prieštaringumui, reikalingas argumentuotas pagrindimas. Šiuo atveju žvelgiama į literatūrinius kūrinius ir jais grindžiama žmogaus ir pasaulio prieštara. Todėl kalbėjimo pavyzdyje, remiantis svariais argumentais iš literatūrinių kūrinių, yra aptariama, kokiais principais reiškiasi žmogaus ir pasaulio prieštaringumo procesai, pateikiama jų vertė.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?