Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žmogaus ryšis su gamta lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogaus ryšys su žeme visuomet buvo itin stiprus. Žemė prilygsta supančiai gamtai, artimai aplinkai, su kuria dažnai žmonės tapatinasi. Panaši tema yra plėtojama ir lietuvių literatūroje. Būtent jos kūriniais remiantis šioje kalboje yra aiškinamasi apie žmogaus ryšį su žeme. Šioje kalboje buvo pasirinkti ryškiausi kūriniai, kuriuose geriausiai buvo aprašytas žmogaus santykis bei jausmai ir išgyvenimai susiję su gamta bei žeme. Būtent todėl daromos pagrįstos išvados, kurios leidžia teigti, koks visgi ryšys siejo žmogų su žeme lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Žmogus gyvenime turi ryšį su labai daug objektų. Pirmiausia tai yra žmogaus su tėvyne ryšys. Jis yra ganėtinai stiprus. Tačiau vienas iš esminių ir nuo dar senesnių laikų matomas žmogaus ryšys yra siejamas su būtent gamta. Tačiau kyla klausimas – kodėl žmogus ryšį palaiko būtent su gamta? Tam yra daug racionalių paaiškinimų. Vienas jų – tai senosios lietuvių tradicijos ir kultūra. Juk būtent nuo seno žmogaus gyvenimas vyravo ne kur kitur kaip gamtoje. Gamtoje žmogus augo, ieškojo prieglobsčio, ramybės bei harmonijos. Žmogui gamtoje buvo pateikta viskas, ko tik jam reikėjo. Tad žmogus gamtą labai vertino. Būtent iš to pasirodė ir svarbiausios gamtos bei žmogaus ryšio apraiškos, kurios labai dažnai buvo užrašomos ir lietuvių literatūros kūriniuose. Tad literatūros kūriniai, parašyti lietuvių, yra tarsi raktas į žmogaus bei gamtos ryšio pažinimą. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis būtent tokias temas apie žmogų ir gamtą nagrinėjančiais kūriniais, pateikiama, koks yra žmogaus ryšys su gamta, sykiu atskleidžiant šio ryšio prasmę.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 12-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?