Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žmogiškumas kritinėse situacijose suteikia stiprybės. Pateikite pavyzdžių iš Lietuvos literatūros, kurie patvirtintų šią mintį. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kaip kritinėse situacijose atsiskleidžia žmogaus asmenybė?

Trumpas aprašymas:

Šioje kalboje kalbama apie žmogaus išgyvenamas kritines situacijas. Tema teigia, jog vykstant tokioms kritinėms situacijoms žmogiškumas yra geriausias ginklas, galintis žmogui suteikti stiprybės. Taigi, nagrinėjami tokie lietuvių literatūros kūriniai, kuriuose atsiskleidžia būtent tokios žmogiškumo apraiškos, galinčios pagrįsti šios kalbos temą ir jos aktualumą.

Ilgas aprašymas:

Žmogiškumą galima suvokti, kaip neatsiejamą žmogaus prigimtinę savybę, kuri akivaizdžiai atspindi moralinius aspektus bei įprasmina humanizmo principus, kurie ir yra orientuoti į žmogaus nuoširdumą, atvirumą, pavyzdingą elgesį su kitais žmonėmis. Taigi žmogiškumui yra būdinga labai daug bruožų. Dažnai būdamas žmogišku, žmogus būna įvardijamas kaip geras žmogus. Todėl sulaukdamas teigiamų pastabų, tuo džiaugiasi, nes kasdienybėje kuria gražesnę aplinką ir apskritai gyvenimą ne vien sau, bet ir kitiems. Tačiau būna atvejų, kada žmogiškumas turi reikštis ir kritinių situacijų metu. Ir nors pakankamai sudėtingos kritinės situacijos dažniausiai alina žmogų, jeigu jis sugeba išlaikyti savo žmogiškumą net ir kritinėse situacijose, būtent žmogiškumo savybė suteikia žmogui ir aplinkiniams stiprybės. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje renkamasi svariais argumentais pagrįsti šį teiginį. Na, o būtent šiai minčiai argumentuoti kalbėjimo pavyzdyje pateikiami konkretūs pavyzdžiai iš lietuvių literatūrinių kūrinių, kuriuose atspindimas žmogiškumas. Taigi trumpiau tariant, kalbėjimo pavyzdyje įrodomas žmogiškumo gebėjimas suteikti stiprybės kritinių situacijų metu.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?