Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Antigonės ir Kreonto konflikto priežastys, pobūdis ir išminties samprata.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Žymiausio graikų tragiko Sofoklio kūrinys „Antigonė“ tikriausiai yra pats žinomiausias Antikos literatūros kūrinys visame pasaulyje ir visais laikais. Tačiau kokia šio kūrinio reikšmė? Ko gero, būtų galima teigti, kad kūrinio prasmę daugiausiai įprasmina Antigonės ryžtinga ir maištinga asmenybė, aprašoma kūrinyje bei kuri drįso susiremti su Kreontu. Būtent šis Sofoklio kūrinio fragmentas tikriausiai yra vienas ryškiausių ir palikusiu didžiausią įspūdį skaitytojui. Taigi remiantis būtent šia kūrinio dalimi, kalboje argumentuotai aptariamas Kreonto ir Antigonės konflikto pobūdis, jo priežastys bei atskleidžiamas išmintingumo suvokimas. Ilgas aprašymas: Antigonės ir Kreontas – tai du pagrindiniai talentingo ir žymaus graikų tragiko Sofoklio tragedijos, pavadinimu „Antigonė“ veikėjai. Šie du asmenys Tebų mitų ciklu paremtame Sofoklio kūrinyje vaizduojami, kaip įtemptą konfliktą patiriantys asmenys. Antigonė – trokštanti pasiekti savo tikslą, kovojanti už savo mirusio brolio garbę drąsi bei narsi moteris, nebijanti nei tuometinio moterų beteisiškumo, nei galimos bausmės už savo veiksmus. Kreontas – karaliaus sostą neseniai perėmęs rūstus, nesupratingas ir savanaudiškas valdovas. Tad tragedijoje „Antigonė“ aprašoma Antigonės ir Kreonto priešprieša - konfliktas. Būtent pagal šį kūrinį bei jame plėtojamą konfliktą tarp Antigonės ir Kreonto parašytas ir šis kalbėjimo pavyzdys. Jame atsiskleidžia pagrindinės Antigonės ir Kreonto konflikto priežastys. Konflikto priežastimis kalbėjimo pavyzdyje įvardinamos Antigonės ir Kreonto pagrindinės požiūrio ir veiksmų priešpriešos. Remiantis šiomis nesutarimo priežastimis atsiskleidžia ir šio konflikto pobūdis. Galiausiai išanalizuotos galimos konflikto priežastys ir jo pobūdis leidžia įsigilinti į tai, kaip atsiskleidžia tikroji išmintis konflikto įkarštyje. Kitaip tariant, kalbėjimo pavyzdyje yra atskleidžiama tikrosios aptariamoje konflikto situacijoje išminties samprata.

  Klasė: 10 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 5 - 7 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!