Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ar gėris visada nugali blogi? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Aprašymas:

Ar gėris visada nugali blogį, šis klausimas dažnai suprantamas lyg retorinis, į kurį atsakymo nėra, nes kartais nugali gėris, o kartais blogio pinklės įsisuka ir negalima nieko padaryti. Šiame darbe noriu pateikti po vieną pavyzdį, kaip kartais gėris laimi, o kartais jam tenka ir pralaimėti. Šiam darbui atlikti pasirinkau šiuos mitus – Piramas ir Tisbė, Narcizas. Apibendrinti ir padėti juos geriau suprasti pasitelkiau Platoną ir Aristotelį, Froidą, prancūzų rašytoją Žorž Sand yra, o darbui apibendrinti pasirinkau garsiąją J. Marcinkevičiaus citatą. Gėris nenugali blogio ten, kur yra nenusisekusi ir nelaiminga meilė, o gėris slypi ten, kur yra laikomasi saiko, ten gėris visuomet nugali blogį . Kaip prancūzų rašytoja Žorž Sand yra pasakius : „ Gyvenime yra du tikri džiaugsmai – mylėti ir būti mylimam“. Meilė yra išties didingas ir taurus jausmas,kurio vienokią ar kitokią formą mes esame nors kartą gyvenime patyrę. Deja, tačiau ne visada tas jausmas palieka vien teigiamus ir gražius įspūdžius. Neretai pasitaiko ir tokių atvejų, kai yra tiesiogine prasme kenčiama nuo meilės, kartais net yra bandoma pasikėsinti į nuosavą gyvybę. To pasekoje galima daryti prielaidą, jog tas skausmas buvo išties stiprus. Taipogi galima būtų teigti, jog meilė yra viena iš mėgstamiausių rašytojų temų, kadangi apie ją yra parašyta nemažai kūrinių. Kiekvienu laikotarpiu meilės samprata kito, ir tą kitimą galimą būtų stebėti rašytojų, gyvenusių tam tikrose epochose, kūriniuose. Meilės tema kaip raudona gija eina per grandiozinę Piramo ir Tisbės meilės istoriją. Pirmieji mirtingieji, pamilę vienas kitą be dievų įsikišimo buvo Piramas ir Tisbė, kurie yra lyg senovės „Romeo ir Džuljetos“ prototipai primenantys apie pasakišką,begalinę meilę, kuri baigiasi tragiškai ir pasakojime manoma,kad gėris nugalėjo blogį. Herojai gyveno kaimyniniuose namuose, jų tėvai neleido tuoktis, o įsimylėjėliai kalbėjosi tarpusavyje per skylę sienoje. Jie sutinka susitikti slaptai prieblandoje prie karaliaus kapo, po šilko medžiu su sniego baltomis uogomis. Tisbė kelyje sutinka liūtę, pameta šydą ir pasislepia oloje, o vėliau atvykęs Piramas nusprendžia, kad mergaitę suplėšė liūtas ir, keikdamasis dėl lėtumo, perveria save.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?