Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ar žmogus gali valdyti savo likimą? Kalbėjimas apie žmogaus likimą lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kalbėjimas Ar žmogus yra savo likimo kalvis? Ar gali zmogus valdyti savo likima. Ar zmogus yra savo likimo kalvis.

Trumpas aprašymas:

Nė vienas žmogus neturi tokio paties likimo – kiekvieno žmogaus gyvenimo kelias yra vis kitoks. Žmogus pats kuria savo gyvenimo kelią dirbdamas ir kurdamas, tačiau kartais gali atrodyti, kad likimas yra daug stipresnis už žmogų. Dažnai įvairios socialinės, kultūrinės ar istorinės situacijos paveikia žmogų taip, kad jis nebegali kontroliuoti savo likimo, o likimas kontroliuoja jį. Šiame darbe yra analizuojamas žmogaus likimas dviejuose XXa. psichologiniuose lietuvių romanuose.

Ilgas aprašymas:

Akivaizdu, jog kiekvienas žmogus tik įgimdamas įgyja ir savo individualų likimą. Žmogaus likimas yra individualus, kadangi, pirmiausia, kiekvienas žmogus yra labai skirtingas. Visų antra, net ir iš pradžių esant labai skirtingam žmonių likimui, jis tampa dar labiau skirtingu tada, kai žmogus pradeda gyventi savarankiškai bei dėliotis savo gyvenimo niuansus pats. Būtent todėl iš tokios suvokiamos žmogaus galios bei veiksmų ne vienam gali kilti klausimas – galbūt žmogus yra galingas tiek, kad valdytų savo likimą? Tiesa, juk žmogus dažniausiai yra savo likimo kalvis. Tačiau savaime suprantama ir tai, kad žmogus neretai susiduria su nepalankiomis situacijomis bei aplinkybėmis, kurios atima iš žmogaus galią valdyti ir dėlioti savo likimą. Tad atsižvelgiant į šiuos aspektus bei remiantis apie tai nemažai kalbančiais lietuvių literatūros kūriniais, šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai atsakoma į temos klausimą – ar žmogus gali valdyti likimą? Jei taip, tai kaip žmogus valdo savo likimo vingius, o jei ne, tai kodėl negali valdyti savo likimo.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?