Žmogaus laikysenos kritinėse situacijose atskleidimas lietuvių literatūroje. Asmenybės laikysenos ribinėse situacijose problema Lietuvos literatūroje.
Trumpas aprašymas:
Ribinės situacijos – tai didžiulė kančia, didžiulė moralinių kolizijų apraiška, reikalaujanti iš žmogaus rinktis arba stovėti tvirtai, arba pasiduoti. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis literatūriniais kūriniais, tam tikrų asmenybių patirtimi, pateikiami konkretūs argumentai, nusakantys, kokia yra asmenybės laikysena ribinėse situacijose.
Ilgas aprašymas:
Ribinės situacijos – tai didžiulę kančią, prievartą, moralinių kolizijų vyksmą reprezentuojančios gyvenimo situacijos. Būtent tokiose gyvenimo ribinėse situacijose žmogus yra pastatomas į visiškai jam nenatūralią ir nebūdingą erdvę, kuri savaime priverčia žmogų staiga keisti tam tikrus savo gyvenimo niuansus bei ėjimus. Būtent tuo ribinė situacija ir pasižymi – žmogaus laisvės atėmimu. Tačiau ribinės situacijos, kad ir kokios nemalonios būtų, neretai išbando asmenybę, kas, iš esmės, kartais visai naudinga. Ribinėse situacijose nors ir rizikingai, tačiau gana akivaizdžiai galima pamatyti, žmogus, iš tiesų, yra silpnas, ar yra stiprus. Tad visa tai – asmenybės laikysena. Asmenybės laikysena ribinėse situacijose dažniausiai yra individuali ir galinti lemti tolimesnį gyvenimą. Būtent tokiu ribinių situacijų poveikiu asmenybėms pasižymi ir pastarųjų amžių literatūra, kurioje, kaip svarbiame istoriniame liudijime, yra pasakojama, kokia dažniausiai būdinga asmenybės laikysena tokiose ribinėse gyvenimo situacijose, kaip karai, okupacijos, tremtys ir kt. panašūs įvykiai. Taigi kokios asmenybės laikysenos galima dažniausiai tikėtis ribinių situacijų akivaizdoje, argumentuotai pasakojama šiame kalbėjime, remiantis literatūrinėmis pateiktimis.
Daugiau informacijos...