Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Balio Sruogos memuarai „Dievų miškas“. Romano tematika, vertybės, problematika, idėjos. Pasakotojo pozicija. – Pastraipa

potemes nuotrauka

Aprašymas:

Balys Sruoga buvo garsus XX a. pirmos pusės lietuvių rašytojas, dramaturgas, profesorius, kultūros veikėjas. Antrojo pasaulinio karo metais jis buvo ištremtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą kartu su kitais lietuvių inteligentais. Per stebuklą išgyvenęs kelerius metu koncentracijos stovykloje, rašytojas vėliau parašė memuarų kūrinį „Dievų miškas“, kuriame yra atskleidžia savo skaudų ir tragišką gyvenimą koncentracijos stovykloje. Memuarinis kūrinys susitelkia ties kalinių kasdienybe: jų pažeminimais, smurtu, prievarta, nuolatiniu mušimu, individualumo naikinimu, alinančiu ir sunkiu darbu, siaubingomis gyvenimo sąlygomis. Romanas taip pat vaizduoja įvairių prižiūrėtojų paveikslus, jų bruožus ir elgesį. Viena iš groteskiškiausių romano temų yra mirtis, kuris koncentracijos stovyklos realybėje tampa kasdienybės aspektu ir tam tikra norma, kuri kalinių jau nebestebina. Šioje pastraipoje yra nagrinėjami Balio Sruogos memuarai „Dievų miškas“: romano tematika, vertybės, problematika, idėjos bei pasakotojo pozicija.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite savo mokyklos pavadinimą.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio rašinio į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują rašinį.


  • Kategorija: Literatūrinio rašinio pastraipa
  • Klasė: 12 klasė
  • Apimtis: 250 žodžių
  • Autoriai: Balys Sruoga „Dievų miškas“
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?