Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Egzistencinės kančios ir vienatvės temos modernioje lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus egzistencijos problema lietuvių literatūroje. Egzistencinė problematika literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Modernioji lietuvių literatūra yra absoliuti tradicinės literatūros priešprieša. Tad modernioje lietuvių literatūroje neretai siekiama analizuoti gilesnes temas nei įprasta. Vienos tokių temų – egzistencinės krizės bei vienatvės temos. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai, remiantis lietuvių modernistų rašytojų kūryba, atskleidžiama, kokiomis priemonėmis ar akcentais išryškėja egzistencinės krizės bei vienatvės temos jų kūriniuose.

Ilgas aprašymas:

Egzistencijos, gyvenimo prasmės ieškojimas, egzistencijos kančios, vienatvė ir kiti panašūs tarpusavyje susiję objektai, galima sakyti, yra kiekvieno žmogaus, ypatingai šiandieninio, kasdienybės atspindys. Žinoma, dažnai yra tikima, kad tokie egzistencinės kančios, vienatvės objektai yra svarbūs tik egzistencialistams. Vis tik, kad ir kaip bebūtų, apie egzistencinę kančią, vienatvę, galima išvysti motyvų beveik visur. Labai dažnai apie egzistencinę kančią, vienatvę bei apskritai tokiomis egzistencinės kančios ir vienatvės temomis kalbama moderniuose lietuvių literatūros kūriniuose. Modernioji lietuvių literatūra – tai tarsi raktas į egzistencinių aspektų pažinimo klodą. Būtent todėl literatūros kūriniuose, kurie yra modernūs, labai dažnai per pateikiamas situacijas, veikėjų charakteristikas, išgyvenimus ir kt., galima pastebėti, kad jiems yra ypač būdinga egzistencinė kančia bei vienatvė. Tačiau kokiais principais šių egzistencinių kančių bei vienatvės aspektų atvaizdavimas modernioje lietuvių literatūroje atsiskleidžia? Apie tai itin plačiai kalbama šiame kalbėjimo pavyzdyje, kuriame remiantis žinomiausiais moderniosios lietuvių literatūros kūriniais, supažindinama su egzistencinės kančios bei vienatvės tema.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?