Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Gamtos grožio vaizdavimas Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogus yra neatsiejamas nuo gamtos. Gamta žmogui nuo seno yra svarbi gyvenimo dalis, be kurios jis negalėtų gyventi. Dažnam žmogui gamta tampa įkvėpimo šaltiniu – tai ypač atsiskleidžia Romantizmo epochoje. Romantizmo rašytojai mėgo iškelti gamtą kaip didybės ir galybės simbolį. Daugelis lietuvių rašytojų-poetų XIXa. taip pat daug dėmesio skyrė gamtos vaizdiniui. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas gamtos grožio vaizdavimas Antano Baranausko kūrinyje „Anykščių šilelis“.

Ilgas aprašymas:

Gamta – tai didžiausias lietuvio turtas. Gamtos suteikiamos žmogui dovanos – begalinės. Pirmiausia gamtoje žmogus įgauna ramybę, harmoniją. Tik vėliau žmogus gamtą suvokia, kaip savo maitintoją. Tačiau nepaisant visko, žmogui visada aukščiau visko buvo gamtos grožis. Gamtoje pilna įvairiausių vaizdų, kuriais tik ir tesinori grožėtis. Tikriausiai tai ne vienas žino buvęs nors kartą gamtoje. Tad žvelgiant į tokią ypatingą gamtos reikšmę žmogui bei jos suteikiamas gėrybes, kadaise gamtą ir jos grožį ypač pakiliais žodžiais užrašė XIX a. lietuvių poetas, kalbininkas bei vyskupas Antanas Baranauskas. Nors Antano Baranausko bibliografijoje kūrinių nebuvo daug, kadangi jis buvo pasišventęs dvasiniams reikalams, vis tik, Antanui Baranauskui šiandien siunčiami tik patys gražiausi žodžiai už nuostabiausią visų laikų kūrinį, poemą, pavadinimu „Anykščių šilelis“. Būtent „Anykščių šilelyje“ Baranauskas atvaizduoja gamtos grožį, gamtos ypatingumo pajautą. Jis ypatingomis sentencijomis leidžia permąstyti gamtą ir ją pamatyti visiškai kitomis spalvomis. Tad kokiais principais ir motyvais Antanas Baranauskas savo poemoje „Anykščių šilelis“ atvaizduoja gamtos grožį, kuo gamtos grožis yra ypatingas bei svarbus, argumentuotai pateikiama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?