Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Gyventi dėl kitų ar gyventi sau? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Gyventi sau problema lietuvių literatūroje. Gyventi sau ar dėl kitų: ką ir kodėl dažniausiai renkasi žmogus?

Trumpas aprašymas:

Gyvenimas priklauso nuo pačio žmogaus. Bet dažnai žmonės atsiduria situacijose, kai jie yra varžomi vienų ar kitų aplinkybių – tai gali būti pareiga, darbas ar šeima. Dėl to žmonėms tenka rinktis – būti savimi ir gyventi dėl savo tikslų, ar aukotis ir gyventi dėl kitų žmonių. Šis pasirinkimas teikia daug sunkumų žmogui – žmogus turi nuspręsti, kaip jis toliau elgsis, ką jis pasirinks, o ką – paaukos. Tai yra skaudus ir sunkus apsisprendimas, kuris kardinaliai keičia ir formuoja žmogaus gyvenimą. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama, ar reikia gyventi dėl kitų ar sau.

Ilgas aprašymas:

Gyvenimas dažniausiai yra vystomas pačio žmogaus. Taigi žmogus dažniausiai gali pats pasirinkti, kaip jam gyventi, kokiais principais savo gyvenimą dėlioti. Tačiau, kad ir koks žmogus galėtų būti galingas kuriant savo gyvenimą, bėgant laikui iškyla dilema – prasmingiau yra gyventi dėl savęs, ar gyventi dėl kitų? Dėl šio klausimo dažnai vyrauja daug nuomonių. Vieni teigia, kad gyventi dėl kitų – prasmingiau. Juk žmogaus gyvenimas nuo pat mažens klostosi bendruomenėse, kurių pirmoji yra šeima. Tad jausdamas dėkingumą žmogus bei pasirinkdamas gyventi dėl kitų taip atsidėkoja už tai, kas jam buvo suteikta. Tačiau dalis žmonių yra linkę manyti, kad, vis tik, žmogus yra individualybė ir aukoti savo gyvenimą dėl kitų yra bergždžias reikalas. Būtent todėl pastarieji mano, kad gyvenimas sau yra geresnė išeitis, siekiant save realizuoti kaip asmenybę, kuria kiekvienas trokšta tapti, pasiekdamas to, kas svarbiausia gyvenime pačiam žmogui. Tad žvelgiant į tokias dvi opozicijas, šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai svarstoma, reikėtų gyventi dėl kitų ar verčiau gyventi sau?

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?