Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Individo ir bendruomenės santykis XX a. lietuvių prozoje (Jurgis Savickis ir kt.) – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus ir bendruomenės santykis lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Po pirmo pasaulinio karo ir nepriklausomybės paskelbimo Lietuvos kultūra pradėjo smarkiai keistis – šalis pradėjo modernėti, ėmė augti miestai ir kurtis miestietiška kultūra. Visi šie pokyčiai smarkiai pakeitė šalies vaizdą, o kartu keitė individo ir bendruomenės santykį, sukūrė naujus ryšius ir problemas tarp visuomenės ir individualizmo. Tad nenuostabu, jog individo ir bendruomenės santykis tampa dažna tema XXa. lietuvių literatūroje. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas individo ir bendruomenės santykis trijų XXa. lietuvių rašytojų kūriniuose.

Ilgas aprašymas:

Individas – tai asmuo. Tai bendruomenėje gyvenantis žmogus, kuris yra sudedamoji bendruomenės dalis ir ja tampa jau nuo pat gimimo. Būtent tai rodo, kad tiek individas, tiek bendruomenė, yra tarpusavyje labai glaudžiai susiję. tai rodo santykį tarp individo ir bendruomenės. Šis santykis egzistuoja, tačiau kyla klausimas, kaip galima interpretuoti šiuos individo ir bendruomenės santykius? Jeigu individas ir bendruomenė yra priklausomi vienas nuo kito, ar santykis tarp individo ir bendruomenės visada bus geras? Į šį klausimą gali padėti atsakyti XX a. lietuvių proza. Tai daugiausiai esminių kasdienybėje kylančių klausimų bei problemų analizuojanti lietuvių literatūros atšaka. Būtent XX a. lietuvių prozos kūriniuose gausu išsamių pateikčių apie kasdienybę ir gilų jos suvokimą. Pavyzdžiui, tokiomis lietuviškosios prozos XX a. savybėmis pasižymi net ir žymus XX a. lietuvių modernizmo krypties rašytojas, prozos novatorius Jurgis Savickis. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis Jurgio Savickio ir kitų panašiomis individo bei bendruomenės santykio temomis rašiusių lietuvių literatūros kūrėjų veikalais, aptariama, koks atsiskleidžia individo ir bendruomenės santykis XX a. lietuvių prozos kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?