Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Individo ir bendruomenės santykis XX a. lietuvių prozoje (Jurgis Savickis ir kt.)  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Žmogaus ir bendruomenės santykis lietuvių literatūroje. Trumpas aprašymas: Po pirmo pasaulinio karo ir nepriklausomybės paskelbimo Lietuvos kultūra pradėjo smarkiai keistis – šalis pradėjo modernėti, ėmė augti miestai ir kurtis miestietiška kultūra. Visi šie pokyčiai smarkiai pakeitė šalies vaizdą, o kartu keitė individo ir bendruomenės santykį, sukūrė naujus ryšius ir problemas tarp visuomenės ir individualizmo. Tad nenuostabu, jog individo ir bendruomenės santykis tampa dažna tema XXa. lietuvių literatūroje. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas individo ir bendruomenės santykis trijų XXa. lietuvių rašytojų kūriniuose. Ilgas aprašymas: Individas – tai asmuo. Tai bendruomenėje gyvenantis žmogus, kuris yra sudedamoji bendruomenės dalis ir ja tampa jau nuo pat gimimo. Būtent tai rodo, kad tiek individas, tiek bendruomenė, yra tarpusavyje labai glaudžiai susiję. tai rodo santykį tarp individo ir bendruomenės. Šis santykis egzistuoja, tačiau kyla klausimas, kaip galima interpretuoti šiuos individo ir bendruomenės santykius? Jeigu individas ir bendruomenė yra priklausomi vienas nuo kito, ar santykis tarp individo ir bendruomenės visada bus geras? Į šį klausimą gali padėti atsakyti XX a. lietuvių proza. Tai daugiausiai esminių kasdienybėje kylančių klausimų bei problemų analizuojanti lietuvių literatūros atšaka. Būtent XX a. lietuvių prozos kūriniuose gausu išsamių pateikčių apie kasdienybę ir gilų jos suvokimą. Pavyzdžiui, tokiomis lietuviškosios prozos XX a. savybėmis pasižymi net ir žymus XX a. lietuvių modernizmo krypties rašytojas, prozos novatorius Jurgis Savickis. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis Jurgio Savickio ir kitų panašiomis individo bei bendruomenės santykio temomis rašiusių lietuvių literatūros kūrėjų veikalais, aptariama, koks atsiskleidžia individo ir bendruomenės santykis XX a. lietuvių prozos kūriniuose.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!