Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Ironija lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie ironiją lietuvių literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Ironija modernioje lietuvių literatūroje. Trumpas aprašymas: Ironija – būdas suprasti ir vertinti aplinkinį pasaulį. Tai nėra vien paika pašaipa, o galingas ginklas, galintis paniekinti, ar iškelti. Ironija gali keisti pasaulio ir vertybių suvokimą. XXa. buvo ypač sunkus žmonijai – du pasauliniai karai ir jų metu patirtas žiaurumas verčia žmones keisti savo pasaulio suvokimą ar netgi prarasti tikėjimą juo. Todėl XXa. antrosios pusės literatūroje dažnai sutinkama meninė priemonė yra ironija, kuri atskleidžia pasaulio žmogaus suvokimo ypatumus. Šiame darbe yra analizuojama ironija ir jos reikšmė dviejų XXa. lietuvių rašytojų kūriniuose. Ilgas aprašymas: Ironijos samprata dažniausiai yra siejama su tam tikromis paslėptomis pajuokomis arba tam tikrų frazių ar žodžių vartojimu perkeltine prasme. Dažnai taip pat yra matoma, kad ironija būna pasirenkama, kaip būdas pašiepiamai kalbėti. Tačiau žvelgiant dar giliau, ironija gali būti kaip tam tikras pasaulio vertinimo būdas, kuriuo dažniausiai yra naudojamasi tada, kai gyvenimas pateikia tam tikrų iššūkių arba lemia susidūrimus su netikėtomis bei sykiu labai sudėtingomis gyvenimo situacijomis. Taigi ironijos užduotis būna priversti žvelgti į pasaulį kitokiu kampu. Tad toks ironijos naudojimas neretai perkeliamas ir į literatūrinius kūrinius. Tiek žvelgiant į literatūros kūrinių tekstų turinį, tiek į rašytojų požiūrį, rašant tuos literatūros kūrinius. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje daugiausiai orientuojamasi į ironijos naudojimą literatūros kūriniuose. Taigi kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai aptariama, kaip lietuvių literatūroje plėtojamas ironijos objektas, kokiais atvejais ironija yra daugiausiai matoma lietuvių literatūros kūriniuose bei apskritai kokiais tikslais ji naudojama ir kokiais principais ironija yra išreiškiama.

  Klasė: 12 klasė Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!