Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ironija lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie ironiją lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Ironija modernioje lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Ironija – būdas suprasti ir vertinti aplinkinį pasaulį. Tai nėra vien paika pašaipa, o galingas ginklas, galintis paniekinti, ar iškelti. Ironija gali keisti pasaulio ir vertybių suvokimą. XXa. buvo ypač sunkus žmonijai – du pasauliniai karai ir jų metu patirtas žiaurumas verčia žmones keisti savo pasaulio suvokimą ar netgi prarasti tikėjimą juo. Todėl XXa. antrosios pusės literatūroje dažnai sutinkama meninė priemonė yra ironija, kuri atskleidžia pasaulio žmogaus suvokimo ypatumus. Šiame darbe yra analizuojama ironija ir jos reikšmė dviejų XXa. lietuvių rašytojų kūriniuose.

Ilgas aprašymas:

Ironijos samprata dažniausiai yra siejama su tam tikromis paslėptomis pajuokomis arba tam tikrų frazių ar žodžių vartojimu perkeltine prasme. Dažnai taip pat yra matoma, kad ironija būna pasirenkama, kaip būdas pašiepiamai kalbėti. Tačiau žvelgiant dar giliau, ironija gali būti kaip tam tikras pasaulio vertinimo būdas, kuriuo dažniausiai yra naudojamasi tada, kai gyvenimas pateikia tam tikrų iššūkių arba lemia susidūrimus su netikėtomis bei sykiu labai sudėtingomis gyvenimo situacijomis. Taigi ironijos užduotis būna priversti žvelgti į pasaulį kitokiu kampu. Tad toks ironijos naudojimas neretai perkeliamas ir į literatūrinius kūrinius. Tiek žvelgiant į literatūros kūrinių tekstų turinį, tiek į rašytojų požiūrį, rašant tuos literatūros kūrinius. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje daugiausiai orientuojamasi į ironijos naudojimą literatūros kūriniuose. Taigi kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai aptariama, kaip lietuvių literatūroje plėtojamas ironijos objektas, kokiais atvejais ironija yra daugiausiai matoma lietuvių literatūros kūriniuose bei apskritai kokiais tikslais ji naudojama ir kokiais principais ironija yra išreiškiama.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?