Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Įsipareigojimas tėvynei ir visuomenei lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogus gimdamas savo tėvynėje, jau gimdamas turi nerašytų įsipareigojimų, tad jie yra esminiai. Jeigu žmogus pašvenčia savo gyvenimą tėvynei, vadinasi, įsipareigojimai pasipildo kur kas labiau, priklausomai nuo veiklos pobūdžio, susijusio su tėvyne ir visuomene. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra plačiau nagrinėjama tai, kokie įsipareigojimai tėvynei ir visuomenei atsiskleidžia lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Įsipareigojimas – tai labai didelę atsakomybę suteikiantis aspektas. Tačiau sykiu įsipareigojimą galima sieti su tam tikromis prievolėmis, ištikimybe bei atsidavimu. Būtent todėl įsipareigojimo svarba žmogaus gyvenime yra labai didelė, nepriklausomai nuo to, kam žmogus įsipareigoja. Vis tik, šiuo atveju, kalbėjimo pavyzdyje išskiriamas įsipareigojimas tėvynei bei visuomenei. Tėvynės svarba ir visuomenės reikšmė yra objektai, dėl kurių žmogus dažniausiai ryžtasi įsipareigoti. Tiek tėvynei, tiek visuomenei esant svarbiems žmogaus gyvenimo aspektams, įsipareigoti gali tik tėvynę mylintys ir visuomenę gerbiantys žmonės, kuriems šie objektai svarbūs. Tačiau kas lydi tokį žmogaus įsipareigojimą? Įsipareigojimas tėvynei ir visuomenei dažnai yra aprašomas lietuvių literatūros kūriniuose, taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai pateikiama, kada žmogus įsipareigoja tėvynei bei visuomenei, dėl ko žmogus ryžtasi įsipareigoti bei kuo toks įsipareigojimas dėl tėvynės ir visuomenės yra svarbus. Kalbėjimo pavyzdys leidžia geriau suprasti, kaip buvo siekiama atvaizduoti įsipareigojimą tėvynei bei visuomenei lietuvių literatūros kūriniuose, siekiant parodyti skaitytojams šių aspektų tikrąją reikšmę.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?