Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Įsipareigojimas tėvynei ir visuomenei literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Įsipareigojimas tėvynei ir visuomenei – tai tikriausiai vienas svarbiausių įsipareigojimų žmogui visais laikais. Jis susijęs su meile tėvynei, su noru prisidėti prie tautos ir visuomenės kilimo ir išsaugojimo. Tad apie tai rašoma ir lietuvių literatūros kūriniuose. Todėl jais remiantis, šiame kalbėjimo pavyzdyje yra atskleidžiama, kokiais principais įsipareigojimas tėvynei ir visuomenei pasirodo literatūriniuose kūriniuose, kalbama apie tokio įsipareigojimo svarbą.

Ilgas aprašymas:

Žmogus gali įsipareigoti daug kam. Įsipareigojimo objektais gali tapti tiek artimieji, tiek darbas. Tačiau, ko gero, pats svarbiausias ir reikšmingiausias žmogaus gyvenimo įsipareigojimas yra susijęs su įsipareigojimu tėvynei bei visuomenei. Tėvynę mylintys ir savo visuomenę gerbiantys žmonės, suvokdami šių objektų svarbą dažniausiai vedami blaivaus proto bei svarių sprendimų nusprendžia įsipareigoti ir aukoti savo gyvenimą tam. Tai reiškia, kad tam įsipareigojančio žmogaus prioritetas yra tėvynė ir visuomenę. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje detaliau apžvelgiama tėvynės ir visuomenės svarba žmogaus gyvenime lemianti tai, kad žmogus šiems aspektams įsipareigoja. Tačiau sykiu kalbėjimo pavyzdyje yra aptariama, kokiais motyvais šis įsipareigojimas dėl tėvynės ir visuomenės vyksta, kuo apskritai toks įsipareigojimas yra svarbus. Tam aptarti kalbėjimo pavyzdyje renkamasi argumentuoti remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose detaliai aprašomos situacijos, kada žmogus pasirenka tokiam įsipareigojimui, sykiu apžvelgiant įsipareigojančio žmogaus charakteristiką ir bendrus bruožus, parodančius, koks žmogus gali įsipareigoti bei veikti dėl tėvynės bei visuomenės.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?