Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Istorinis kontekstas – holokaustas ir memuarai. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Aprašymas:

Antrasis pasaulinis karas yra bene žiauriasias konfliktas pasaulio istorijoje. Jis truko netgi šešeius metus ir apėmė daugybę pasaulio valstybių. Jo metu žuvo daugybė žmonių, buvo sugriauta visa Europa, karo metu taip pat vyko brutalus žydų naikinimas, istorijoje vadinama holokaustu. Holokaustas vyko visose Vokietijos okupuotose šalyse, jo metu buvo sunaikinta apie šeši milijonai žydų tautybės žmonių. Dauguma jų buvo kalinti koncentracijos stovyklose – žiauriose ir brutaliose vietose, kurių tikslas buvo naikinti žmones. Tai yra siaubingos vietos, kuriose neegzistavo joks žmogiškumas ar moralė. Vis dėlto, žmonės sugebėjo išgyventi ir koncentracijos stovyklose, o tai išgyvenę žmonės pradėjo rašyti memuarus taip atskleisdami savo patirtą skausmą, siaubą ir traumas. Lietuvių rašytojas Balys Sruoga taip pat parašė memuarų knygą „Dievų miškas“ apie kalėjimą Štuthofo koncentracijos stovykloje. Autorius buvo ištremtas okupacinės nacistinės Vokietijos valdžios kartu su kitais lietuvių intelektualais ir jam ten teko kalėti du metus. Autoriui pavyko išgyventi šį siaubingą laikotarpį ir savo knygoje jis aprašo savo patirtus ir matytis žiaurumus, koncentracijos stovyklos realybę. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas istorinis kontekstas – holokausto istorinis kontekstas Balio Sruogos memuarų kūrinyje „Dievų miškas“.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti išplėstinį planą,  skaidres ir  galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti kalbėjimą“ ir pasirinkite norimus priedus.  Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą, jei  Jūsų mokykla jau užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui.


  • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
  • Apimtis: 750 žodžiai
  • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
  • Informaciniai šaltiniai: Yra
  • Kalbėjimo planas: Yra
  • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?