Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Įvairūs požiūriai į Lietuvos valdovą Mindaugą. Kuris Mindaugo vertinimas priimtinesnis tau? Kodėl? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Valdovas Mindaugas – visiems gerai žinoma istorinė asmenybė, kuri dažnai vertinama labai įvairiapusiškai. Tam įtakos turi žinomi duomenys apie Mindaugą, apie jo gyvenimą, nuveiktus darbus. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau kalbama apie tai, koks būtent valdovo Mindaugo vertinimas yra priimtiniausias bei kodėl toks Mindaugo vertinimas yra priimtinas, kuo tai svarbu pačiam žmogui.

Ilgas aprašymas:

Lietuvos valdovas Mindaugas – tai Lietuvos didysis kunigaikštis, kuris taip pat yra vadinamas pirmuoju Lietuvos karaliumi. Mindaugo valdymo laikotarpis buvo palyginti ilgas – nuo 1239 m. iki 1263 m. Taigi per šį valdymo laikotarpį Mindaugui teko daug Lietuvos valdymo bei išsaugojimo užduočių, kurios Mindaugą vertė prisiimti didelę atsakomybę už savo veiksmus bei galima įtaką tiek Lietuvai, tiek Lietuvos visuomenei. Tad per Lietuvos valdovo Mindaugo valdymo laikotarpį, atsirado tam tikras požiūris į Mindaugą. Vieni buvo Lietuvos valdovo Mindaugo šalininkai. Na, o kiti visiškai neigė jo valdymą ir netgi peikė. Tačiau bet kokiu atveju, iš žmonių požiūrio bei apskritai vėliau atsiradusių literatūrinių kūrinių, kuriuose atsispindėjo Lietuvos valdovui Mindaugui būdingo valdymo bruožai, atsirado tam tikras vertinimas, vertinantis Mindaugą. Iš to galima suprasti daug Mindaugo valdymo niuansų bei suprasti visus galimus požiūrius į jį. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais šaltiniais bei literatūriniais kūriniais yra aptariamas požiūris į Lietuvos valdovo Mindaugo valdymą bei sykiu aptariama, koks Lietuvos valdovo Mindaugo vertinimas iš tų šaltinių gali būti priimtinesniu, aiškinama, kodėl taip yra.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?