Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

J. Grušas „Meilė, džiazas ir velnias“. Luko paveikslas.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: 1967 m. Lietuvos dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas Juozas Grušas parašė kūrinį pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Šis kūrinys tiesiogiai vainikavo Grušą kaip ypatingą dramaturgą, kuris kūrinyje iškėlė svarbiausias problemas ir aktualiausius klausimus, kuriais jis tiesiog rėkte išrėkia skaudžią tiesą, fiksuojamą jaunimo mąstysena ir šneka. Kūrinyje iškyla keturi svarbiausi veikėjai, tarp kurių pats ryškiausias – Lukas. Tad šiame kūrinyje daug dėmesio skiriama jo paveikslo analizavimui. Ilgas aprašymas: Juozas Grušas visiems yra gerai žinomas, kaip talentingas XX a. lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas, kurio bibliografija yra išties ilga. Tai rodo Juozo Grušo pasišventimą norui kurti. Svarbiausia, kad Juozo Grušo kūryba – įdomi ir paveiki. Rašytojo Grušo kūryboje aptariamos aktualios visuomenei temos, kaip tarpusavio supratimas, savižudybės, skirtingų kartų santykiai ir kt. Šios ir kitos panašios temos yra aprašomos viename labiausiai žinomų kūrinių – jo romane, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. 1967 m. parašytame kūrinyje atsiskleidžia sudėtingi jaunosios kartos gyvenimai bei itin sudėtingas santykis su vyresniąja karta bei sykiu su savimi pačiais. Kūrinyje tokios gyvenimo peripetijos nupasakojamos per keturių pagrindinių veikėjų, Beatričės, Andriaus, Juliaus ir Luko perspektyvas. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariamas vieno iš keturių – Luko paveikslas. Kalbėjimo pavyzdys argumentuotai atskleidžia, koks yra Luko paveikslas, kokie būdo bruožai jam priklauso bei kuo jie yra ypatingi. Tad aptariamos pačios įvairiausios veikėjo Luko pusės – tiek gerosios, tiek blogosios.

  Klasė: 10 klasė Kalbėjimo trukmė: 5 - 7 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!