Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Julius Sasnauskas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių kunigas pranciškonas Julius Sasnauskas gimė 1959 m. kovo mėn. Vilniuje. Pirmiausia jis mokėsi A. Vienuolio vidurinėje mokykloje, kur pradėjo bendrauti su rezistentais Viktoru Petkumi bei Antanu Terlecku. 1976 m. Julius Sasnauskas per 1920 m. žuvusių karių pagerbimą buvo sugautas milicijos ir sumuštas. Julius Sasnaukas taip pat yra vienas iš Lietuvos Laisvės Lygos įkūrėjų bei narių. Jis aktyviai priešinosi Lietuvos okupacijai, rusifikacijai ir kitoms tuometinėms blogybėms. Taip pat Julius Sasnauskas buvo garsus 1987 m. mitingo prie A. Mickevičiaus paminiklo organizatorius. 1979 m. Julius Sasnauskas už savo veiksmus buvo suimtas, o 1980 m. galiausiai ir įkalintas iš pradžių KGB kalėjime Vilniuje, o vėliau buvo ištremtas į Sibirą, Tomsko sritį. Iš tremties grįžo 1986 m., tad tikriausiai tremtyje būdamas, atsivėręs tikėjimui, jau 1987 m. Sasnauskas mokėsi Kauno kunigų seminarijoje. Ją jis baigė 1992 m. Po dviejų metų Julius Sasnauskas išvyko gyventi į Kanadą, grįžo 1997 m. 1996 m. Julius Sasnauskas vedamas tikėjimo ir tikslo davė vienuolio pranciškono įžadus. Grįžęs iš Kanados Julius Sasnauskas tapo Vilniaus Bernardinų bažnyčios rektoriumi. Taip pat jis yra susijęs ir su radijumi, kadangi dirba katalikų radijuje „Mažoji studija“, taip pat jis susijęs ir su spauda. Jis dirbo Lietuvos pogrindžio žurnale „Dievas ir Tėvynė“.  Julius Sasnaukas nėra apsiribojęs vien kunigyste. Jis yra parašęs 3 knygas. Pirmoji jų išleista 2000 m., pavadinimu „Jei esame čia: laiškai“, kita knyga – 2007 m. išleista knyga pavadinimu „Dar kartą – Žmogaus Sūnus:sakymai ir postilės“, na, o paskutinioji ir vėliausiai išleista Juliaus Sasnausko knyga yra publicistikos rinkinys, pavadinimu „Malonės akrobatika“. 2012 m. Juliui Sasnauskui buvo įteikta Šv. Kristoforo statulėlė „Už meilė Vilniui ir vilniečiams“.

Kūryba ir jos bruožai

Juliaus Sasnausko pirmojoje knygoje matoma tiesiog sudėta korespondencija, rašyta Juliui Sasnauskui atliekant bausmę Tomsko srityje, tad korespondencijoje daug nagrinėjama ir mąstoma apie esamą cenzūrą, prievartą bei aktualiausią – žodžio ir asmens laisvę. Kūrinyje nemažai atsižvelgiama į istoriją. Sekančius kūrinius Julius Sasnauskas parašė remdamasis tikėjimo tiesomis ir savais išgyvenimais bei patyrimais. Paties Sasnausko kūrybą galima sugretinti su garsiųjų LDK dvasininkų rašytiniu palikimu, kuris tarsi bylotų apie dabartines aktualijas, matomas blogybes ir kitus aspektus. Sasnausko kalba natūrali, kelianti patosą ir susidomėjimą.

Kūrinių aprašymai

„Pasmerkti gailestingumui“

Tai Juliaus Sasnausko tekstas, išspausdintas 2006 m. išleistoje jo knygoje, pavadinimu „Malonės akrobatika“. Tai bibliniais motyvais parengtas tekstas, kuriame taip pat labai daug gausu ir literatūrinio konteksto, kuris puikiai įsilieja į pasakojamos istorijos konceptą. Pačiame tekste konstatuojamas teisingumas, gailestingumas ir atlaidumas, kuris yra kone privalomas žmogaus bruožas. Taip imama suvokti ir krikščioniškosios meilės prasmė, savotiškas aukojimasis ir apskritai žmogaus gerumas, jo reikšmė. Šiame tekste svarbiausia tai, kad Julius Sasnauskas apmąsto ir aprašo savo patirtis Šventojo Rašto bei literatūriniame kontekste, stengdamasis jį perteikti kuo įdomiau, kad skaitytojas susidomėtų, pajustų religinių tiesų reikšmę žmogaus gyvenime, kuriame žmogus ne visada susimąsto.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?