Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ką žmogus praranda naikindamas gamtą? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus ir gamtos santykis.

Trumpas aprašymas:

Gamta jau nuo seno žmogui reiškia labai daug, kadangi tai yra žmogaus grožio ir harmonijos oazė, svarbus prieglobstis, kuriame žmogus jaučiasi saugus. Tačiau pasitaiko atvejų, kada gamta pradedama naikinti ir už tai daugiausiai atsakingas yra žmogus. Tad ką žmogus praranda, naikindamas gamtą, argumentuotai yra aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Gamta – tai mus supanti aplinka. Tačiau tradiciškai gamtą galima vadinti erdve, kurioje vyrauja įvairi augalija ir gyvūnija. Tad tokios gamtos mieste šiandien plačiai miestuose gyvenantys žmonės nelabai pažįsta. Tačiau bet kokiu atveju, senaisiais laikais, gamta buvo kasdieninė žmogaus gyvenimo erdvė. Būtent todėl gamtos reikšmė anksčiau buvo didelė. Gamta buvo garbinama ir aukštinama, kaip žmogaus maitintoja, prieglobstis, harmonijos suteikėja. Gamtoje žmogus jautėsi savas ir priimtas. Tad gamta buvo puoselėjama. Nors palaipsniui pradėjo atsirasti nedorų žmonių, kurie pradėjo naikinti gamtą. Šie vyksmai pradėjo vykti dėl bandymo pasipelnyti ir kitų materialinių užmojų. Tačiau tokie žmonės niekada nesuprato, kokią klaidą daro ir ką žmogus gali prarasti, jeigu naikina gamtą. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais, nupasakojančiais gamtos grožį bei reikšmę bei sykiu pateikiančiais gamtos naikinimo procesus, aptariama, kokie yra esminiai žmogaus praradimai tada, kai žmogus nusprendžia naikinti gamtos grožį ir duotybes. Kalbėjimo pavyzdys leidžia įsigilinti į tai, kodėl gamta jau nuo seno buvo tokia svarbi bei kodėl naikinti gamtos negalima, tačiau reikia gyventi su gamta išvien.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?