Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kaip jaučiasi žmogus be tėvynės? Pagrįsk savo atsakymą, remdamasis rašytojų kūryboje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Ką išgyvena žmogus išvykęs iš savo tėvynės?

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūroje ne vienas autorius daug rašė apie tėvynę bei gimtuosius namus, tačiau taip pat turime ir kūrybos apie šių brangių ir svarbių dalykų praradimą. Tokiu atveju aprašoma, kaip žmogus jaučiasi be tėvynės. Žmogus be savo tėvynės jaučiasi kaip be gyvenimo pagrindo po kojomis. Neapsieinama, žinoma, ir be vidinių sielvartų, skausmo. Taigi, žmogus be tėvynės jaučia įvairias emocijas, kurios dažnu atveju pasireiškia kaip neigiamos.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas žmogus turi didžiausią savo gyvenimo turtą – tėvynę. Tėvynė – tai gimtieji žmogaus namai. Tai gimtoji erdvė, kuri visada išlieka viena ir vienintelė. Būtent todėl tėvynės reikšmė žmogui visada yra ypatingai didelė. Taigi žmogus neretai renkasi tarnauti savo tėvynei, gyventi joje, puoselėti tėvynės gerovę. Taip paprastai žmogus ir nugyvena savo gyvenimą. Vis tik, pasitaiko atvejų, kada žmogus praranda savo tėvynę ir jam tenka gyventi be tėvynės. Tai gali būti savanoriškas pasitraukimas arba priverstinis. Tačiau bet kokiu atveju žmogus būdamas be tėvynės jaučia įvairius jausmus. Šie jausmai reprezentuoja žmogaus atsiskyrimą nuo saugaus užnugario. Kadangi šie jausmai žmogui liekant be tėvynės yra labai individualūs ir įvairialypiai, šiame kalbėjimo pavyzdyje, įvardinti jausmus, kuriuos jaučia žmogus būdamas be tėvynės, renkamasi aptarti remiantis įvairių rašytojų kūrybos pavyzdžiais bei juose pateikiamomis, susijusiomis su tėvynės praradimu, situacijomis. Taigi kaip žmogus jaučiasi be savo tėvynės bei ką tokie jausmai simbolizuoja, kokia yra jausmų reikšmė, argumentuotai apsvarstoma šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?