Trumpas aprašymas:
XX a. lietuvių literatūra – ypatinga. Joje plėtojama gana daug temų, tačiau viena pagrindinių – tai kančios tema. Kančia šio laikmečio literatūroje labai ryški, plėtojama per įvairias situacijas. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis tam tikrais XX a. lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai pasakojama, kaip kančia yra išreiškiama tuose kūriniuose bei kuo ji yra ypatinga ir reikšminga.
Ilgas aprašymas:
Kančia – tai nei vienam nepatinkantis jausmas. Kančią galima apibūdinti, kaip skausmo atmainą, susijusią su prievarta ar žala. Taigi kančios sukeliami jausmai, patirtys, yra pačios nemaloniausios, reprezentuojančios žmogui pasaulio blogybes ir ypač negatyvų pasaulio vaizdą. Tačiau kančia gali padėti žmogui kurti, atrasti savo gyvenimo kelią, suvokti esminius gyvenimo principus. Tad, akivaizdu, kad kančiai priklauso labai daug aspektų ir sferų, kuriose turėtų įtakos žmogui. Būtent dėl šios priežasties, kad kančią galima įžvelgti praktiškai visur, labai dažnai apie kančios išgyvenimus yra rašoma ir XX a. lietuvių literatūros kūriniuose. Šioje lietuvių literatūroje labai dažnai kalbama apie žmones, išgyvenančius nemalonias, sudėtingas situacijas, kurios ir yra kančios atvaizdai. Taigi literatūroje pateikti kančios išgyvenimai bei išsami jų analizė gali padėti geriau suprasti, kokia turėtų būti kančios samprata bei apskritai jos reikšmė. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais XX a. laikotarpio literatūros kūriniais, argumentuotai pateikiama, kokia yra kančios samprata, kuo apskritai kančios išgyvenimai yra svarbūs bei kokiais motyvais kančia atsispindi lietuvių literatūroje.
Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:
išplėstinį planą;
skaidres;
galimus egzaminavimo klausimus.
Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.
Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.
Daugiau informacijos...