Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Kas lemia stojišką žmogaus laikyseną grėsmės akivaizdoje (prievartos pasaulyje).  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite :
 • Mokymai „Kaip parašyti kalbą?“;
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Kitą mokymosi medžiagą*.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Žmogaus laikysena prievartos pasaulyje. Stojiška laikysena reikšmė. Kas lemia stojišką žmogaus laikyseną grėsmės akivaizdoje? Trumpas aprašymas: Stojiškumas yra tarptautinis terminas, apibūdinantis gebėjimą išlikti kantriam, ištvermingam, nepasiduoti emocijoms. Stojiškumas gali pasireikšti tik grėsmės situacijose, nes būtent tada pasidaro aktualu nepasiduoti baimei, emocijoms, instinktams. Tai yra labai susiję ir su žmogiškumo esme – gebėjimas būti stojišku yra garantas, kad išliksi žmogumi bet kokiose situacijose. Taigi šioje kalboje nagrinėjama, kokios vertybės padeda išlikti stojišku grėsmės akivaizdoje. Remiamasi katastrofų laikotarpio literatūros kūrinių veikėjais ir konkrečių žmonių biografiniais faktais. Ilgas aprašymas: Grėsmės akivaizda – tai sudėtinga gyvenimo situacija, kada žmogus susiduria su didžiausiomis gyvenimo negandomis. Šios negandos ir grėsmės gali būti susijusios su karais, genocidu, trėmimais ir kt. tragiškais istoriniais įvykiais. Būtent tokios grėsmes atsiranda prievartos pasaulyje. Prievartos pasauliu galima vadinti pastarųjų amžių pasaulio vaizdą, kada ir vyko karai, genocidas, trėmimai kt. įvykiai, skaudinę ir tiek morališkai, tiek fiziškai, bandę žmones bei jų vidinę stiprybę. Ši stiprybė yra suvokiama, kaip stojiška žmogaus laikysena – natūralus gebėjimas atsilaikyti bet kokioje sudėtingoje gyvenimo situacijose. Tačiau akivaizdu, jog stojišką laikyseną išlaikyti pastaraisiais amžiais prievartos pasaulyje, įvairių grėsmių akivaizdoje, buvo ganėtinai sunku. Tačiau be abejonės kiekvieno individualios padėties ir patirčių suvokimas leido žmonės pasirinkti pozicijas, sykiu suvokiant, kas vis tik, gali lemti stojišką asmenybės laikyseną minėtose situacijose. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose yra pasakojamos žmonių patirtys prievartos pasaulyje, pasakojama, kokie veiksniai lemia stojišką žmogaus laikyseną įvairiausių grėsmių ir negandų akivaizdoje.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!